Windows 8.1'den Windows 10'a geçmek mantıklı mı?

439169

Decapat
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
ADATA SU650
Ekran kartı
Nvidia Geforce GT520M
İşlemci
İntel İ5 2410M
Bu soruyu ilk önce kendime sordum ama pek tatmin olamadım. Kendime göre bence Windows 10 en kötü oyun performansı sunan, diskten çok alan harcayan ve saçma sapan uygulamaları yüzünden beni soğuttu.
Ancak çoğu program Windows 8.1'i artık çalıştırmıyor. Bu yüzden bu soruyu size sormak istedim.
Oyun oynamak, müzik yapmak ve encode yapmak için kullanacağım.

Bloatwaresi kaldırılmış, modifiye edilen Windows 10 sürümlerini deneyebilirsiniz fakat 4GB ram ile ne kadar düzgün bir kullanım elde edersiniz pek bilemiyorum hocam.

8.1 dediğin gibi çoğu şeyi desteklemiyor artık yeni bir sürüme güncellemen oyun oynamak ve müzik yapmak için daha iyi olacaktır. 4gb ram sorun çıkarabilir.

FL Studio, Adobe programlarini kullanacaksan ve oyun oynayacaksan 8.1 daha iyi olur.

Bu soruyu ilk önce kendime sordum ama pek tatmin olamadım. Kendime göre bence Windows 10 en kötü oyun performansı sunan, diskten çok alan harcayan ve saçma sapan uygulamaları yüzünden beni soğuttu.
Ancak çoğu program Windows 8.1'i artık çalıştırmıyor. Bu yüzden bu soruyu size sormak istedim.
Oyun oynamak, müzik yapmak ve encode yapmak için kullanacağım.

Birkaç gün önce Windows 8.1 geçmiştim, Chrome sıkıntı çıkardı güncelleme konusunda ve Valorant'ta hemen hemen aynı değerleri aldığımdan Windows 10'a geri döndüm. Bence sistem Windows 10'u kaldırabilecek kadarsa ve oyunun sistem gereksinimleri o PC için yeterliyse işletim sistemi çok da fark etmiyor ama tabii sürücüler ve Windows güncelleştirmeleri, gerekli Windows ayarları optimizasyonları yapılmalı.

Geçmemin birçok sebebi var. Programlar artık desteklenmiyor, aniden FPS drobu. Yani müzik için FL Studio kullanmaktayım fakat FL Studio sadece işlemciye biniyor.

4 GB RAM ile Windows 10 geçersem pişman olur muyum?

Geçmemin birçok sebebi var. Programlar artık desteklenmiyor, aniden FPS drobu. Yani müzik için FL Studio kullanmaktayım fakat FL Studio sadece işlemciye biniyor.

4 GB RAM ile Windows 10 geçersem pişman olur muyum?

Unutmadan Windows 10 yaklaşık diskte ne kadar harcıyor?

Unutmadan Windows 10 yaklaşık diskte ne kadar harcıyor?

Tam bir değer söyleyemem benim disk 232 GB olarak gözüküyor, içerisinde hiçbir şey yok ve biçimlendirilmiş şekilde tap taze yeni Windows kurulmuş şekilde 20-30 GB falan kaplıyordu Windows 10.

Geri
Yukarı