Windows 8.1'den Windows 10'a geçmek mantıklı mı?

Saçmalama, şuanda en iyi işletim sistemi windows 10. 10 yıllık HDD'mde kullanıyorum. Hiç olmadığı kadar iyi çalışıyor sistemim.(Sistemimde 10 yıllık)

Lisanslı iken yükseltme yaparsan lisansın aynen kalıp windows 10 kullanabilirsin. Kullanmayıp beklediğin hata kardeşim.Sistemin özellikle anakartın uefi destekliyorsa kesinlikle uefi kurulum yapmalısın.
Ben de HDD ile kullanıyorum. Geçen kurdum yeni sisteme. UEFI kurulum. 8 dk. kapanmasını bekledim. Ardından da 2 dk. açılmasını. SSD yoksa asla önermem. Bir de Windows Update bence mutlaka silinmeli.

Windows me
Vista
8

Bu işletim sistemleri fiyaskodur
Bunları kullanmak mantıksızdır.
Win10 win8 in toparlanmış halidir

Win8 de gözle görülür bi metro start menü vardır

Şu anda ya win7 ya win10 ikisinden birini seç

Bilgisayar çok eskiyse win xp senin bilgisayar tabi ki win10

Bilgisayarın UEFİ destekliyse Windows 10 yükle. Ben yükledim 5400 Rpm Harddiskte bile 20-25 saniyede açılma hızı sunuyor. Gereksiz hizmetleri veya kullanmadığın şeyleri devredışı bırakırsan gerçekten rahatlama oluyor. Windows 8.1 de kullandım. Performans olarak fark göremedim. Windows 10' un tasarımı hoşuma gittigi için Windows 10 kullanıyorum. Tercih sana kalmış. Sistemin UEFİ destekliyse sorun yaşamazsın. Hatta sistemleri UEFİ destekli olan kişilere kesinlikle Windows 10 tasiye ederim. Tabi ki SSD alırsan tadından yenmez.

Bilgisayarın UEFİ destekliyse Windows 10 yükle. Ben yükledim 5400 Rpm Harddiskte bile 20-25 saniyede açılma hızı sunuyor. Gereksiz hizmetleri veya kullanmadığın şeyleri devredışı bırakırsan gerçekten rahatlama oluyor. Windows 8.1 de kullandım. Performans olarak fark göremedim. Windows 10' un tasarımı hoşuma gittigi için Windows 10 kullanıyorum. Tercih sana kalmış. Sistemin UEFİ destekliyse sorun yaşamazsın. Hatta sistemleri UEFİ destekli olan kişilere kesinlikle Windows 10 tasiye ederim. Tabi ki SSD alırsan tadından yenmez.
UEFI destekli olduğunu nasıl anlıyoruz?

UEFI destekli olduğunu nasıl anlıyoruz?
Bilgisayarı açtığınızda Windows logosu mu geliyor yoksa anakartın logosu mu ? Bios' tan da bakabilirsiniz. Hatta Marka ve model belirtirseniz daha iyi olur.
Windows 8.1 lisanslı ise büyük ihtimal UEFİ desteklidir.
Benimki de 8.1 lisanslı. Windows 10' u lisanslı bir şekilde kullanıyorum.

SSD yoksa Server 2019 kur benim yaptığım gibi, diskte sadece 9 GB yer kaplıyor. Windows 10 64 bit sürümü için ise 32 GB yer kapladığı söylenmiş. Boşta Server 2019 1,8 GB RAM yerken bu oran W10'da 2.4 GB civarındaydı.

SSD yoksa Server 2019 kur benim yaptığım gibi, diskte sadece 9 GB yer kaplıyor. Windows 10 64 bit sürümü için ise 32 GB yer kapladığı söylenmiş. Boşta Server 2019 1,8 GB RAM yerken bu oran W10'da 2.4 GB civarındaydı.
Benim boşta 1.5 GB Ram kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı