Windows 8.1'den Windows 10'a geçtim oyunlar kasmaya başladı

Bilaal

Centipat
Merhaba
Windows 8.1 kullanırken oynadığım oyunda birkaç oyun birden açıp herhangi bir sorun yaşamıyordum.

Windows 10 Pro'ya geçiş yaptıktan sonra oynadığım oyunda 1 tane açtıktan sonra kasma meydana geliyor.

Sistem i7 2600K 8 çekirdek
8 GB DDR3 RAM
GTX 750 Ti 2 GB ekran kartı
120 ve 500 GB HDD
Konu hakkında yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığınız oyunlar nedir acaba? Çünkü Windows 10 fazla RAM, HDD ve işlemci tüketir Windows 8.1'e oranla.

O oyunlarda dediğiniz gibi kasmaması lazım normalde :) sürücüleri doğru yüklediniz mi? DirectX dosyalarını tekrar yüklemeyi denediniz mi? Net Framework 4 - 4.5 sürümlerini yüklediniz mi? Visual Studio'nun hepsini DLL Kütüphaneleri buradan yükleyebilirsiniz :).

O oyunlarda dediğiniz gibi kasmaması lazım normalde :) sürücüleri doğru yüklediniz mi? DirectX dosyalarını tekrar yüklemeyi denediniz mi? Net Framework 4 - 4.5 sürümlerini yüklediniz mi? Visual Studio'nun hepsini DLL Kütüphaneleri buradan yükleyebilirsiniz :).

Açıkcası ben bi bilgisayar teknik servisine format attırdım çok bir sistemsel ve yazılım tecrübem yok 5 6 oyunda kasmayan bilgisayarı bu şekilde görünce çok fazla telaş ettim birazda stres sanırım ne yapmam gerekiyor sizlerin bilgisine ihtiyacım var

Ekran kartınızı güncellemeyi denediniz mi?
Merhaba
Windows 8.1 kullanırken oynadığım oyunda birkaç oyun birden açıp herhangi bir sorun yaşamıyordum.

Windows 10 Pro'ya geçiş yaptıktan sonra oynadığım oyunda 1 tane açtıktan sonra kasma meydana geliyor.

Sistem i7 2600K 8 çekirdek
8 GB DDR3 RAM
GTX 750 Ti 2 GB ekran kartı
120 ve 500 GB HDD
Konu hakkında yardımcı olur musunuz?

dün formattan cıktı güncellenmiş olarak görünüyor sizleride yoruyorum hakkınızı helal edin
ne demek asla sıkıntı yok. Formattan çıktığı zaman aslında güncel olmaması lazım. Formattan sonra güncellemişlerse çok iyi olur ancak pek ihtimal vermiyorum açıkçası. Güncel gözüküyorsa DirectX sürümünüzü öğrenerek kurulum yapmanızı tavsiye ederim. O da olmazsa Park Control kurarak işlemcinizin performansını en yüksek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sol aşağıdaki yere up yaz orada "Windows update ayarları" kısmına gel. Yukarıda güncelleştirmeleri denetle var ona tıkla ve o işlemlerin bitmesini bekle. Ardından PC yi yeniden başlar, duruma tekrar bak.

Dediklerinizi adım adım yapayım yukarıdaki arkadaş nereden indiriceğimi yollamış eline bileğine sağlık ordan bi bakayım
Sol aşağıdaki yere up yaz orada "Windows update ayarları" kısmına gel. Yukarıda güncelleştirmeleri denetle var ona tıkla ve o işlemlerin bitmesini bekle. Ardından PC yi yeniden başlar, duruma tekrar bak.
ilk bunu yapayım

Dosya Ekleri

• güncelleştirme.png
    güncelleştirme.png
    90,8 KB · Görüntüleme: 82
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı