Windows 8.1'e Geçtim, Bilgisayarım Açıldıktan Sonra Donmaya Başladı

• Konuyu başlatan Gonomon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 8B
G

Gonomon

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,
Şu anda bu mesajı Windows 7 bilgisayarımdan yazmaktayım. Windows 8.1'e geçtikten sonra bilgisayarım açıldıktan sonra 1 dakika içerisinde donuyor ve yeniden başlatmaktan başka seçeneğim kalmıyor. SSD ve Ram'imde hata bulunmamakta. Sizce bu problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Sistem Özelliklerim:
  • i7 740QM işlemci
  • GT 425M ekran kartı
  • 2x2 GB ram
  • 128 GB SanDisk SSD

Ayrıca bu konuyu Dizüstü Bilgisayarlar bölümüne de açmıştım ancak 2 hafta beklememe rağmen bir cevap gelmedi. Sorunun daha çok Windows kaynaklı olduğunu anlayıp buraya da konu açtım, eski konum silinebilir.
Eski konumun linki: Asus N53JQ Dizüstü Bilgisayarım Donuyor | Technopat Sosyal

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer format sonrası (Driver, Güncellemeler'i yüklemeden) donma yapıyorsa, Aldığınız hata donanımsal olabilir!

Eğer Driver, Güncelleme sonrası oluyorsa büyük ihtimal çakışma sorunu vardır.

Daha önce aynı sorunu yaşamıştım, buldugum çözüm; format bittikten sonra WIN. Update, güncellemeleri denetleme diyerek çıkan güncellemeleri yükleyip PC'yi yeniden başlatıp Ardında Donanım Driverlerini yüklemiş sorunu çözmüş'tüm.

Eğer format sonrası (Driver, Güncellemeler'i yüklemeden) donma yapıyorsa, Aldığınız hata donanımsal olabilir!

Eğer Driver, Güncelleme sonrası oluyorsa büyük ihtimal çakışma sorunu vardır.

Daha önce aynı sorunu yaşamıştım, buldugum çözüm; format bittikten sonra WIN. Update, güncellemeleri denetleme diyerek çıkan güncellemeleri yükleyip PC'yi yeniden başlatıp Ardında Donanım Driverlerini yüklemiş sorunu çözmüş'tüm.
Bilgisayarıma hiç bir driver yüklemeden sadece Windows Update güncellemelerini yapsam bile belli bir süreden sonra donmaya başlıyor. Ama yine sürücülerle ilgili bir problem oluşuyor sanırsam. Ekran kartının sürücüsünden şüpheleniyorum şahsen.

Faydası olabilir! RAM ve E.Kartı'nı sökün Pinleri'ni bildiğimiz bir Silgi ile silip deneyin. Fazla temas etmemeye çalışın.

Ekran kartını bilgisayarım dizüstü olduğu için sökemiyorum. Ram'lere gelince MemTest86+ ile test ettiğimde hiç bir sorun çıkmamıştı. Yine de silmem gerekir mi?

WIN 8, 8.1'in kötü tarafı, donmalar'ı donanımsal verdiği görülür.

RAM'ları silip deneyin isterseniz.

Bu cümlede ne demek istediğini anlamayamdım. 8.1'in herhangi bir kötü tarafı olduğunu da düşünmüyorum.

BIOS güncellemesi yapın ilk olarak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı