Windows 8 Başlatılıyor Bölümünde Takılıyor

maxicp

Hectopat
Windows logosu geldiği zaman(Windows başlatılıyor bölümünde) takılıyor. Bazen altına dairesel hareket eden noktalar geliyor ne kadar beklesem de açılmıyor bazen de noktalar gelmeden "otomatik onarıma hazırlanıyor" yazısı geliyor ve ardından siyah ekran geliyor ve takılıyor? 30-40 dakika beklersem de siyah ekrana fare çıkıyor.(explorer.exe açamıyorum ctrl+alt+delete işlemiyor taskmgr.exe açılmıyor).

Ardından yukarıdaki olayı 7-8 kez yapıp ard arda reset atıncada "otomatik onarıma hazırlanıyor" yazıyor ardından "kişişel bilgisayarınızda tanılama yapılıyor" yazıyor. Ve hemen ardından geri yükle/iptal et butonu geliyor. Geri yükleye tıkladığım zaman sanırsam sistem geri yükleme yapıyor ve 15-20 dakika içinde sistemi geri yükleyip açılıyor.:like:

Not:Umarım yukardaki yazımdan dolayı "Türkçe kurallarına uymadığım" için ceza almam!:mad:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin sorun belirtilerinin detayına en yakın çözüm yolu buydu. Genelde sorun sahibinin verdiği detayların ayrıntısına göre çözüm bulur. Mesela kimisi konu açıyor ''Bilgisayarım açılmıyor'' yani buna nasıl çözüm bulasın ki ancak 'Bas Düğmesine Açılır' geyiğine girmek yakışır.

Hala açmam için 15-20 defa restart yapıyorum.
İlk yaptığımda Windows logosu altına dönen daireler geliyor ve ne kadar beklersem bekliyim geçmiyor.
Bir daha yeniden başlatırsam "otomatik onarılıma hazırlanıyor" ve ardından siyah ekran geliyor bir süre sonrada mouse geliyor ve Windows açılmıyor, siyah ekranda kalıyorum.
Bir daha yeniden başlatırsam Windows logosu altına dönen daireler geliyor ve ne kadar beklersem bekliyim geçmiyor.
Bir daha yeniden başlatırsam "otomatik onarılıma hazırlanıyor" ve ardından siyah ekran geliyor bir süre sonrada mouse geliyor ve Windows açılmıyor, siyah ekranda kalıyorum.

Yani sürekli bu olay tekrar ediyor. Bu döngü 15-20 defa gerçekleştiğinde "otomatik onarılıma hazırlanıyor" yazısından sonra "geri yükleme başarısız oldu" gibisinden bir yazı ve altında iki seçenek çıkıyor; "geri yükle" ve "iptal" geri yükle dersem sistem geri yükleme yapıyor ve 20 dakika içinde açılıyor.

Lakin dün akşam sistem geri yüklemesi yaptım ama yine açılmadı. Baya bir uğraştım. Ve şimdi bilgisayarı kapatmaya korkuyorum, açamam diye.
(Not:Bilgisayar AHCI modunda böyle, IDE yaparsam Windows logosundan sonra mavi ekran geliyor ve hemen yeniden başlıyor, o yüzden ekranda ne yazdığını okuyamıyorum.)

- - - Güncellendi - - -

Win 8 crackli mi ?
Crack ile aktivasyon aynı şey mi bilmiyorum. Yasak değilse isim veriyim, KMS Pico isimli programı kullanıyorum.

Bazı aktivator araçları bu tür sorunlara yol açmaktadır. Senin durumla benzer sorunlarla karşılaşanlarda temel neden kullandığı windows crackleme yazılımlarındandı.

Hiç bir zaman bu tür illegal yöntemleri tavsiye etmeyiz fakat yapacaksan da düzgün bir yazılım ile yapman gerekir. https://www.technopat.net/forum/sistem-araclari/28949-microsoft-toolkit-2-4-9-a.html

Temiz bir Windows 8 kurulumu yapmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı