Windows 8 Başlatılıyor Bölümünde Takılıyor

Önemli değilse silebilirsin.
Hepsi tamamda Windows açıkken(BIOS ile uğraşmadan) BIOS'u güncelleyemezmiyim?
Ve laptop'un modeli MSI GE60 0nd 602XTr(nedense bazı yerlerde bende 0nc ile karşılaştım:confused:) BIOS güncellemesini indiriyorum .514 .efi .nsh uzantılı dosyalar var:confused:.

- - - Güncellendi - - -

Ha bide .Trash-999 silinmiyor, administrors izinini istiyor. Devam diyorum olmuyor.

- - - Güncellendi - - -

Şuan sorun çözüldü sanırsam.(Nasıl oldu bilmiyorum).
Tekrardan format attım mis gibi oldu.

Ve Msi Ge60 0nd 602xtr laptop için kaç driver yüklemem lazım?
-Gtx660m
-HD4000
-Ağ kartı(yüklemezsem internet bağlanmıyor)
-Çipset

Ben bunları yükledim başka yüklemem gereken var mı?

Hepsi tamamda Windows açıkken(BIOS ile uğraşmadan) BIOS'u güncelleyemezmiyim?
Ve laptop'un modeli MSI GE60 0nd 602XTr(nedense bazı yerlerde bende 0nc ile karşılaştım:confused:) BIOS güncellemesini indiriyorum .514 .efi .nsh uzantılı dosyalar var:confused:.

- - - Güncellendi - - -

Ha bide .Trash-999 silinmiyor, administrors izinini istiyor. Devam diyorum olmuyor.

- - - Güncellendi - - -

Şuan sorun çözüldü sanırsam.(Nasıl oldu bilmiyorum).
Tekrardan format attım mis gibi oldu.

Ve Msi Ge60 0nd 602xtr laptop için kaç driver yüklemem lazım?
-Gtx660m
-HD4000
-Ağ kartı(yüklemezsem internet bağlanmıyor)
-Çipset

Ben bunları yükledim başka yüklemem gereken var mı?

Bios dosyalarında sorun yok iki leptop'un da bios dosyaları aynı nasılsa.
Bios'u güncellemedi isen o dediğin dosyaları Boş bir fat32 usb belleğin içine at ve sonra Bilgisayarı şarj'a bağla ve biosa gir.
http://www.msi.com/files/pdf/Flash_BIOS_by_UEFI_BIOS_Setup_Utility_en.pdf
Bios'a girdikten sonra Advanced (verdiğim pdf'den takip edebilirsin) olan bölümden UEFİ BİOS update yazana tıklayacaksın.
Enter'a basıp USB belleğini seçeceksin, seçtikten sonra ordan "E16GAIMS.514" dosyayı seçeceksin ok tıklayıp bilgisayar yeniden başlayacak ve güncellemeye başlaması gerek. Eğer başlamaz ise pdf'de 13 kısımda olan recovery bölümünde ki "Proceed with flash update" yazana tıklayacaksın ve işlem başlayacak bittiğinde Bilgisayar yeniden başlayıp tekrar bios'a girmen lazım sonra F9 basıp Sonra F10 yaptığında Windows'unu açabilirsin.
D: diskinde olan dosya ssd ile ilgili sen bunu Format esnasında silebilirdin silmedi isen de gerek yok kalabilir.
söylediğin driverleri yüklemen yeterli chipseti verdiğim linklerde ki 4. olan chipset idi indirip yükleyebilirsin.

Bios dosyalarında sorun yok iki leptop'un da bios dosyaları aynı nasılsa.
Bios'u güncellemedi isen o dediğin dosyaları Boş bir fat32 usb belleğin içine at ve sonra Bilgisayarı şarj'a bağla ve biosa gir.
http://www.msi.com/files/pdf/Flash_BIOS_by_UEFI_BIOS_Setup_Utility_en.pdf
Bios'a girdikten sonra Advanced (verdiğim pdf'den takip edebilirsin) olan bölümden UEFİ BİOS update yazana tıklayacaksın.
Enter'a basıp USB belleğini seçeceksin, seçtikten sonra ordan "E16GAIMS.514" dosyayı seçeceksin ok tıklayıp bilgisayar yeniden başlayacak ve güncellemeye başlaması gerek. Eğer başlamaz ise pdf'de 13 kısımda olan recovery bölümünde ki "Proceed with flash update" yazana tıklayacaksın ve işlem başlayacak bittiğinde Bilgisayar yeniden başlayıp tekrar bios'a girmen lazım sonra F9 basıp Sonra F10 yaptığında Windows'unu açabilirsin.
D: diskinde olan dosya ssd ile ilgili sen bunu Format esnasında silebilirdin silmedi isen de gerek yok kalabilir.
söylediğin driverleri yüklemen yeterli chipseti verdiğim linklerde ki 4. olan chipset idi indirip yükleyebilirsin.
Yaptım.:matrix:

Fakat az önce oyun oynarken mavi ekran geldi neden geldi anlamadım.
Minidump dosyasyla anlıyordunuz sanırsam?:102813-3071046-01

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: ntoskrnl.exe

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x0000000a (0x0000000000000010, 0x0000000000000002, 0x0000000000000001, 
0xfffff800306f95a2)

*** ntoskrnl.exe - Address 0xfffff8003067c040 base at 0xfffff80030601000 DateStamp 
0x5010ac4b

Bugün okuldan geldim, açarken gene aynı sorun oluştu.(Windowst'a sıkıntı yok BIOS gözükmüyor ama ).BIOS gene açılır olduğu zaman Windows açılmaz olacak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı