Windows 8 hala kulanılır mı?

Bazı programlar ile sıkıntı çıkartabiliyor, bir ay kullanmıştım.
İnsanların tasarımdan anladığı yok. O başlangıç menüsü, başlat tuşunun olmaması, o metro arayüzü... Bu tasarım o kadar güzel ki...

Hocam gerçekten o menüyü hiç açmıyordum arama yapmak için elim alıştığı için Win+s kombinasyonu, bilgisayarı kapatmak için de sağ tık menüsüne bilgisayar kapatma kısayolu ekledim ve neredeyse hiçbir şekilde Windows menüsünü açmadım. Ama tasarımları gerçekten kötüydü.
Bazı programlar ile sıkıntı çıkartabiliyor, bir ay kullanmıştım.
İnsanların tasarımdan anladığı yok. O başlangıç menüsü, başlat tuşunun olmaması, o metro arayüzü... Bu tasarım o kadar güzel ki...

Ama bazı programlarda gerçekten destek olmaması can sıkıcı sırf bu yüzden SSD satın alıp Windows 10 geçmiştim.
Bir eksi yönünü daha hatırladım şimdi Windows etkinleştirilmediği zaman belirli aralıklarla Windows'u etkinleştirmeniz için bir uyarı ekranı çıkıyor ve 5 saniye boyunca hiçbir şekilde kapatamıyorsunuz ve key bulmakta zor olduğu için korsan dışında etlinleştirmek çok zor. Korsan ise çok mantıklı değil.

Son düzenleme:
Güncel bir bilgisayarda kullanmak ne kadar bilemiyorum fakat bende performansını beğendiğim için eski Intel Celeron işlemcili laptopumda ev içi sunucu olarak kullanıyorum. Bence halen kullanılabilir. Güvenlik konusunda ne kadar sağlıklı olur tartışılır.
kulandığım laptop 8 yıllık
Hocam performans bakımından 8.1 ve 8 arasında pek fark yok. 4-5 ay öncesine kadar bende kullanıyordum. Eğer bilgisayarınız eskiyse gayet de kullanılabilir bir işletim sistemi. Fakat alışmak için biraz zaman gerekebiliyor. Alıştıktan sonra farklı gelmiyor.
eski 8 yıllık lenovo z510
Hocam gerçekten o menüyü hiç açmıyordum arama yapmak için elim alıştığı için Win+s kombinasyonu, bilgisayarı kapatmak için de sağ tık menüsüne bilgisayar kapatma kısayolu ekledim ve neredeyse hiçbir şekilde Windows menüsünü açmadım. Ama tasarımları gerçekten kötüydü.

Ama bazı programlarda gerçekten destek olmaması can sıkıcı sırf bu yüzden SSD satın alıp Windows 10 geçmiştim.
Bir eksi yönünü daha hatırladım şimdi Windows etkinleştirilmediği zaman belirli aralıklarla Windows'u etkinleştirmeniz için bir uyarı ekranı çıkıyor ve 5 saniye boyunca hiçbir şekilde kapatamıyorsunuz ve key bulmakta zor olduğu için korsan dışında etlinleştirmek çok zor. Korsan ise çok mantıklı değil.
ben sadece valoranr cs go veya mc oynuyorum onlarıacabilir 8
evet aslında win 8 arayüz ve başlat menüsü acısdan berbat ama performas için bana göre 8

Uzun zamandır eski cihazımda Windows 7'nin performanslı çalışmaması nedeniyle Windows 8.1 kullanıyorum ve bugüne kadar beni hiçbir konuda üzmedi, gayet performanslı çalışıyor. Windows 10 ve 11 her ne kadar sürücüler ve uygulama desteği açısından üstün olsa da eski cihazlarda performans açısından hayat kurtarıcı oluyor.

En çok eleştirilen yanı tam ekran uygulamaları ve "berbat" başlat menüsü, ki bana göre gayet şık ve kullanışlılar, fakat bu işletim sisteminin dokunmatik ekranlı cihazlar düşünülerek yapıldığını düşününce gerçekten mantıklı ve kullanışlı oluyor. Güncel masaüstü cihazlar için yeni alternatifler tabii ki sürücü ve uygulama desteği, güncellik, modern tasarım gibi konularda daha üstün ancak eski/dokunmatik ekranlı cihazlarda gerçekten kullanışlı bir işletim sistemi.

Hocam gerçekten programlara destek olsa düşünmeden Win 8.1 geçerim. Çünkü hem daha hafif hem de uzun süre kullandığım için benimsediğim bir işletim sistemiydi. Fakat bahsettiğim gibi Windows etkinleştirilmediği sürece can sıkıcı olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı