Windows 8 kullanılabilir RAM miktarı sorunu

SAGOPAxKAJMER

Centipat
Herkese iyi forumlar konuları araştırdım fakat kendime uygun bir çözüm bulamadım.
Anakartta 4 RAM slotu var 3'ünde 2şer GB'lık RAM'ler takılı. Bundan önce Windows 10 kullanırken 6 GB görünüyordu Windows 8 64 Bit'e geçtikten sonra 4 GB görünüyor kullanılabilir 3.45 olarak gözüküyor.

Anakartım Gigabyte: F2A88XM-D3H ( anakartın içinde AMD Radeon R7 420 ekran kartı bulunuyor )
Ekran kartım: NVIDIA GT 420.

Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar konuları araştırdım fakat kendime uygun bir çözüm bulamadım.
Anakartta 4 RAM slotu var 3'ünde 2şer GB'lık RAM'ler takılı. Bundan önce Windows 10 kullanırken 6 GB görünüyordu Windows 8 64 Bit'e geçtikten sonra 4 GB görünüyor kullanılabilir 3.45 olarak gözüküyor.

Anakartım Gigabyte: F2A88XM-D3H ( anakartın içinde AMD Radeon R7 420 ekran kartı bulunuyor )
Ekran kartım: NVIDIA GT 420.

Nedeni ne olabilir?
Windows 8 (8.1 demiyorum) RAM konusunda aşırı sıkıntılı, optimasyonu zayıf bir işletim sistemi ve tavsiyem en azından 8.1'e geçin.

Evet doğal olarak format atmak zorundasınız. Windows 8 öyle bir faciaydı ki Microsoft'un sitesinde bile yok.
tamamdır en kısa zamanda yapıcam teşekkür ederim
Evet doğal olarak format atmak zorundasınız. Windows 8 öyle bir faciaydı ki Microsoft'un sitesinde bile yok.
windows 8.1 e geçiş yaptım fakat hala ramlerin yerinide değiştirsem 4 gb görüyor bilgisayar özelliklerden baktığımda. ama cpu z de 6 gb olarak 3 slotunda çalıştığını gösteriyor. biosta da 4gb olarak görünüyor. windows 10 kullanırken 6gb yi görüyordu. problemi aşamıyorum yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı