Windows 8 kullanılabilir RAM miktarı sorunu

SAGOPAxKAJMER

Centipat
Herkese iyi forumlar konuları araştırdım fakat kendime uygun bir çözüm bulamadım.
Anakartta 4 RAM slotu var 3'ünde 2şer GB'lık RAM'ler takılı. Bundan önce Windows 10 kullanırken 6 GB görünüyordu Windows 8 64 Bit'e geçtikten sonra 4 GB görünüyor kullanılabilir 3.45 olarak gözüküyor.

Anakartım Gigabyte: F2A88XM-D3H ( anakartın içinde AMD Radeon R7 420 ekran kartı bulunuyor )
Ekran kartım: NVIDIA GT 420.

Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar konuları araştırdım fakat kendime uygun bir çözüm bulamadım.
Anakartta 4 RAM slotu var 3'ünde 2şer GB'lık RAM'ler takılı. Bundan önce Windows 10 kullanırken 6 GB görünüyordu Windows 8 64 Bit'e geçtikten sonra 4 GB görünüyor kullanılabilir 3.45 olarak gözüküyor.

Anakartım Gigabyte: F2A88XM-D3H ( anakartın içinde AMD Radeon R7 420 ekran kartı bulunuyor )
Ekran kartım: NVIDIA GT 420.

Nedeni ne olabilir?
Windows 8 (8.1 demiyorum) RAM konusunda aşırı sıkıntılı, optimasyonu zayıf bir işletim sistemi ve tavsiyem en azından 8.1'e geçin.

Evet doğal olarak format atmak zorundasınız. Windows 8 öyle bir faciaydı ki Microsoft'un sitesinde bile yok.
tamamdır en kısa zamanda yapıcam teşekkür ederim
Evet doğal olarak format atmak zorundasınız. Windows 8 öyle bir faciaydı ki Microsoft'un sitesinde bile yok.
windows 8.1 e geçiş yaptım fakat hala ramlerin yerinide değiştirsem 4 gb görüyor bilgisayar özelliklerden baktığımda. ama cpu z de 6 gb olarak 3 slotunda çalıştığını gösteriyor. biosta da 4gb olarak görünüyor. windows 10 kullanırken 6gb yi görüyordu. problemi aşamıyorum yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı