Windows 8 kurulum hatası 0xc0000001

• Konuyu başlatan fatih52
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 16B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapacak bir şey yok bir cihaz almadan önce çok iyi araştırman gerekir. Bence alacağın markayı servis ağını destek sistemini iyi öğrenmen gerekir. Bir markayı kaliteli yapan da bunlar. Yoksa her cihazın içindeki parçalar aşağı yukarı aynı yerlerden geliyor ama biraz daha kaliteli oluyor. 5 kez gitmişse değiştirme hakkının olup olmadığını öğren. Değiştirme hakkın var ise değiştir ya da para iadesi almaya çalış. Bunun için tüketici hakları öğren bence çünkü 5 kez servise gitmiş ise sorunlu bir cihaz demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim, arızaları şunlardı:
İlk UFEI Windows 8'di. 3 ay sonra sistem onarım gideriliyor hatası aldım. HDD bozulmuş dediler değiştirdim.

İkinci hatada format attırdım, işletim sistemi çökmüş edi.

Üçüncü hata açma kapama tuşu bozuldu, ona da tamam dedim.

Dördüncü hatayı hatırlamıyorum.

Beşinci hata da bu işe aynı sorun. Sıkıldım artık en sonunda PC'yi parçalayacağım. Öğrenci olmasam, PC'ye ihtiyacım olmasa zevkle parçalarım.

Anladım sen bence bir haklarını öğren. Hangi durumlarda değişim yapılıyor hangilerinde para iadesi yapılıyor ? Sonra değişim yaptır veya para iadesi al. Bence para iadesi almaya çalış para iadesi alırsan başka bir cihaz alman daha kolay olur. Ama bir şekilde haklarını öğren çünkü 4 kez servise gitmiş ise bazı hakların oluyor.

Para verip cihaz almışsın bastır sen müşterisin sen haklısın. Hakkını ara şikayet et mahkemeye gideceğim de bir şekilde para iadesi almaya çalış.

Bazı bios'larda Windows 8 kurulurken sorun olduğunu duymuştum bios güncelleyin bir de elinizdeki Windows işletim sisteminde(kurulumu yaptığınız) eksik dosya falan olma ihtimali var mı ? İstersen başka bir program ile kalıp dosyasını yazıp deneyin olmadı HDD veya bios'ta sorun.

Diskin bozulmuş olacağını düşünmüyorum çünkü 2 senedir kullandığım bir disk XP kurup sorunsuz bir şekilde kullanıyordum şimdi de 8 kurdum bir sorun yok gibi duruyor şu anda.

Aynı şekilde yaptım ancak tekrar kurulum yaptım ve aynı hataları almadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı