Windows 8 uygun sürücü türü bulunamadı

BartAltug

Kilopat
İyi akşamlar herkese... İki aydır Ubuntu 12.04 kullanıyordum. Şimdi windows 8 e yükseltmek istiyorum. Öncelikle USB aracılığı ile yüklemek istedim. Keyimi girdikten sonra bildiğiniz gibi iki seçenek ortaya çıkıyor. Ya ayarları koruyarak yada herşeyi silerek. Ayarları koruma istemesi saçmaydı basınca hata verdi zaten. Fakat herşeyi sıfırlayıp yüklemek istediğim de uygun sürücü türü bulunamadı diyor. Ne yapmam lazım ?

CDden veya USBden çalışan bir sistemle diskleri farklı bir diske yedekleyip ana diski biçimlendirebilirsin.Ama Windows kurarken özele tıklarsan diskleri biçimlendirmesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım, windows 8 diskini taktıktan soraki yapılacak aşamaları anlatayım.
Diski takıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra, dvd'den yükleme için bir tuşa basın uyarısını görünce bir tuşa bas.
Gelen aşamada, şimdi yükle seçeneğine tıkladıktan sonra iki seçenekli pencere gelecek.
İkinci seçenek olan, gelişmiş vs. yazan seçeneği tıkladığımızda, sürücülerin olduğu pencere gelecek.
Burdan yüklemek istediğimiz bölümü seçip devam edeceğiz, tabi ubuntu olan bölümü silip devam edersen çok iyi olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı