Windows 8 Uykudan Uyanınca Ses Çıkmıyor

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımı uyku moduna sokunca ve tekrar kaldırınca bilgisayarımdan ses gelmiyor. Windows açılıyor ses kartımı görüyor, hatta hoparlörüm çalışıyor görünüyor. Ama ses gelmiyor restart atmam gerekiyor.

Tüm güncel Driver'ları kurdum. Bazen uyku modundan hiç çıkmıyor siyah ekran veriyor. Nedenini bulamadım.

Sistemin ;

HD 5750, AMD Phenom 2 X4 B50, 4 GB 1333 MHZ DDR3, MSI GF615M-P33 V2, Windows 8 Pro x64

Tüm Driver'larım güncel. Fakat anakartımın Chipset'i nForce olduğu için Driver'ı yok. Ama sorunun bunla ilgisi olduğunu sanmıyorum zira Windows 7 de Driver'ı olmasına rağmen gene aynı sorun vardı.

25.7.2012 aygıt yöneticisinde, 6.0.1.6657 de Realtek sürücüsü.

BIOS güncel.

Dediğinizi uygulayacağım BIOS'tan. Şuan oyundayım. Güncelleyeceğim.

- - - Güncellendi - - -

S1 idi zaten. S3'e aldım, bu sefer uyku moduna geçti ve sorunsuz açıldı. Ama uyku moduna geçtiğimde bilgisayar bildiğin kapandı. Power tuşuna basmak zorunda kaldım. S1'e tekrar alınca uykuya geçip kalkmaya çalışınca sorun devam ediyor ekrana görüntü gelmiyor ve ya gelse de ses gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı