Windows 8 ve online oyunlar

Bilgisayarcı

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Windows 8 yüklediğimden beri oyunlarda lag başladı. Oyunda soruyorum ama herkez pingin normal diyor ama havada uçuyosun, donuyosun diyorlar. Yardım edebilirseniz sevinirim. Windows 7'deyken sorun yoktu (windows Vistada'da yoktu).

Sürücülerini(driver) güncel sürümlerini yükledin mi?
Bence sorun arkadaşlarının bağlantılarından kaynaklanıyor.

Eğer sen oynarken donma atlama gibi sıkıntılar yaşamıyorsan sorun internet kaynaklı olabilir. Önceden yapmıyordu diyorsan da kablo ile bağlanıyorsan ethernet kartının driverını, eğer kablosu bağlanıyorsan Wi-fi sürücüsünü güncellemen gerekiyor.

Ping denilen şey tamamiyle internet alt yapınız, donanımlarınız ve internet servisinizle alakalı bir durum.

Yoksa CS 1.6 Online'de bilgisayara şu programı kur, düzelir diyenlere inanırdım. Windows 8'de bir sorun olmadığını kafana yerleştir öncelikle.
Pinginizin kaç olduğuna bak, hangi serverde, hangi ülke ile olan oyunları oynadığına bak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı