Windows 8 vs Windows 8.1 vs Windows 7

zkurt

Kilopat
Daha fazla  
Bunlardan hangisi daha iyidir? Hangisini kurmalıyım? Şu an Windows 10 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win7 artık tarihi eser. Win8 diye birşey yok ona direkt Win8.1 diyelim.

Şu an bir makinada Win7 diğerinde Win8.1 var. Eski makinada driver uyumsuzluğu var diye, en hızlısı Win7 diye yüklü. Yeni makinamda Win8.1 var. Win10'a geçip hemen geri Win8.1'e geçtim. Amaç key almaktı. :D

Şu an bence Win10 gereksiz. DX12 zorunlu olduğunda, Win10 yeterince düzeltildiğinde geçeceğim tabiki. Birçok kişi karşı çıkıyor ama Win10 hala kaynakları verimsiz ve hunharca ayni fazla kullanıyor. Eğer makinan yeni ve güçlü ise Win10 kurabilirsin "Destroy Windows Spying" ile Windows'u temizlemek şartı ile. :)

Windows 7'ye dönmemek için bence en önemli sebep sürücülerin kendi kendine yüklenmemesi :D. Zaten bu gayet yeterli bir sebep bence :ıslık:. Windows 8.1 zaten 8'in açıklarını kapatarak çıkmıştı. Yani 8.1 varken 8 biraz gereksiz olur. 8.1 ise Windows 10'dan önce kullandığım en stabil ve kullanışlı işletim sistemiydi. Şimdi tabii ki Windows 10 kullanmayı tercih ederim. Size de aynısını tavsiye ediyorum.

Windows 8.1 iyidir bende 8.1 kullanıyorum. Windows 7 Eskidi ve Windows 8.1'e göre yavaş ve güncel değil, Windows 8'e değinecek olursak ona da geçmeyin çünkü stabil değil ve Windows 8.1 ile 7 arasında bulunan bir yama olarak görüyorum. Siz kullanacaksanız Windows 8.1 idealdir.

ben her gun her değişik makineye format atıyorum en iyi perfonmansı almak için bunları öneriyorum 2gb ram işlemci düşük olanlar windows 7 kullanmalı 4 gb ram işlemci i3 olanlar windows 8 8.1 kullanabilir i7 8gb veya 4gb olanlar ise windows 10 kullanabilir bide 1gb ram düşük işlemci varsa windows xp öneriyorum sizin makineniz hangisi ise bunlardan ona göre kullanın bide şuda var bir makine aldınızda ne yüklü ise onu kullanın onu bozmayın format atılacaksa recovery attın şu anki makinelerde neredeyse hepsinde recovery var orjinal yüklü olan satın alınmış olan windows bozmayın driverları en uyumlu olan windowsu bozmayın tavsiyem budur

ben her gun her değişik makineye format atıyorum en iyi perfonmansı almak için bunları öneriyorum 2gb ram işlemci düşük olanlar windows 7 kullanmalı 4 gb ram işlemci i3 olanlar windows 8 8.1 kullanabilir i7 8gb veya 4gb olanlar ise windows 10 kullanabilir bide 1gb ram düşük işlemci varsa windows xp öneriyorum sizin makineniz hangisi ise bunlardan ona göre kullanın bide şuda var bir makine aldınızda ne yüklü ise onu kullanın onu bozmayın format atılacaksa recovery attın şu anki makinelerde neredeyse hepsinde recovery var orjinal yüklü olan satın alınmış olan windows bozmayın driverları en uyumlu olan windowsu bozmayın tavsiyem budur

Ne yani Windows 10 İ7 ve 8GB RAM olmadan çalıştırılmamalımı ?
SAÇMALIK

Bu işlemci ve RAM'i neye göre söylüyorsunuz ?

İşletim sistemlerinin gereksinimlerine göz atmanızı öneriyorum.

Windows 10'u ilk çıktığından beri kullanıyorum ama düşük özellikli bilgisayarlarda biraz fazla kasıyor, açılış hızı yavaş, zorunlu güncelleştirme olması, telemetry servisi ile bilgilerini toplaması gibi kontrolüm haricinden olan şeyler yüzünden soğudum doğrusu. 8.1 buna göre çok daha iyi idi bence.

Windows 10'u ilk çıktığından beri kullanıyorum ama düşük özellikli bilgisayarlarda biraz fazla kasıyor, açılış hızı yavaş, zorunlu güncelleştirme olması, telemetry servisi ile bilgilerini toplaması gibi kontrolüm haricinden olan şeyler yüzünden soğudum doğrusu. 8.1 buna göre çok daha iyi idi bence.

Bilgileri toplama işi artık kontrol edilebilecek duruma gelecek. Ayrıca kasmasının bir çok nedeni olabilir. Kurduğunuz sistemlere hatalı kurulum yapmış ya da kurduğunuz sistem gereksinimleri karşılamıyor olabilir.

Geri
Yukarı