Windows 8.1 vs Windows 7

Bilgisayarımın özelliklerine göre hangi işletim sistemini tercih etmeliyim.
GT 630.
Intel i5 3330.
4 GB RAM.
420 watt GPU.
Gigabyte H61n USB3.
Bunlardan oluşmaktadır ben Win 8.1 ile Windows 7 arasında kaldım.
Windows 7 en stabil ve oyunlarda en iyi performansı verir. Güvenlik takıntınız varsa 8.1 kullanın. Ayrıca Windows 7 kullanıyorsanız konularımdan orijinal Windows 7 ISO'su indirebilirsiniz.

Şu an 8.1 kullanıyorum ve yerel admin hesabını kullanıyordum. Bir gün söylemek istemediğim sebeplerden yeni bir hesap açtım ve o hesaba admin yetkisi vermeyi unuttuğumu fark edince admine dönmeye çalıştım ama şifrem olmadığı halde bana şifre sordu. Uzun lafın kısası 7 adamdır.

Şu an 8.1 kullanıyorum ve yerel admin hesabını kullanıyordum. Bir gün söylemek istemediğim sebeplerden yeni bir hesap açtım ve o hesaba admin yetkisi vermeyi unuttuğumu fark edince admine dönmeye çalıştım ama şifrem olmadığı halde bana şifre sordu. Uzun lafın kısası 7 adamdır.
Aslında böyle olduğunda şifre yazmadan direk Enter'a basınca açması gerekir. 7 kısmına katılıyorum. 🙂

8.1 kurmanı öneririm. 7 harbiden eski gelmeye başladı.

Not: W8.1 kurarsan embedded industry Pro kurmanı öneririm. Ve W7 başlangıç menüsünü bazı programlarla kurabiliyorsun 8.1'e, o şekilde çok güzel oluyor.

Laptopu uykuya aldıktan sonra açtıktan sonra mavi ekran veren bir işletim sisteminden bahsediyoruz. (Win 8.1)

Eğer SSD alıp yanına 4 GB RAM eklersen Windows 10 Home kur NTLite ile kendine ayarlarsın.

Geri
Yukarı