Windows 7 vs Windows 8.1

MrPro

Picopat
Daha fazla  
Şimdi ben Kali linux kullanıyorum ama Linux'tan Hiç memnun değilim ve ben de bir karar alarak Windows 7 veya 8'e Geçmek İstiyorum. Bu sürümlerden hangisini seçeceğimi pek de bilmiyorum. Bilgisayarımın Windows 7 Orijinal ama 8'zi de pek bilmiyorum. Aşağıda bilgisayarımın sistem gereksinimleri var.
  • Hard dısk: 500GB HDD.
  • RAM: 6 GB RAM..
  • Intel Core i5 işlemcili.

Kali kullanırsanız memnun kalmazsınız zaten. Endeavour OS tavsiye ederim kendisi çok hızlıdır. Üstteki 2 sistemi de kullanmayın zira ömürleri doldu artık. Yoksa onlarda iyi. LTSC de iyi gider.

Şimdi ben Kali Linux kullanıyorum ama Linux'tan hiç memnun değilim ve ben de bir karar alarak Windows 7 veya 8'e Geçmek İstiyorum. Bu sürümlerden hangisini seçeceğimi pek de bilmiyorum. Bilgisayarımın Windows 7 Orijinal ama 8'zi de pek bilmiyorum. Aşağıda bilgisayarımın sistem gereksinimleri var.
  • RAM: 6 GB RAM.

Kali Linux kullanırsan Linux'u sevmemen normal. Kali günlük kullanım için uygun bir dağıtım değil. Çoğu Kali'nin hedef kitlesine dahil kullanıcı bile Kali'yi ana dağıtımı olarak kullanmıyor.

Windows 7 ve 8 arasında görünüm dışında hiçbir fark yok. İkisi de ölü işletim sistemleri. Güvenlik güncellemelerinin kesilmiş olması bir yana internet tarayıcısı gibi günlük kullanım uygulamalarının da desteği ya bitti ya da bitmek üzere.

Onun yerine Linux Mint Cinnamon'ya da Xfce sürümünü kur derim.

Kali Linux günlük kullanıma uygun bir dağıtım değil, bu yüzden memnun kalmamışsınız. Keşke Linux dağıtımları hakkında bilgi sahibi olmadan Kali kurmasaydınız.

Windows 8.1 sisteminiz için daha uyumlu olacaktır. Windows 7'de sürücü sorunları yaşarsınız.

Kullanacağım bayağı işletim sistemi var ama ben sadece Windows kullanmak istiyorum. Bu yüzden bence ya Windows 8.1 kuracağım ya da Windows 10 2016 LTSB kuracağım.

Şimdi ben Kali Linux kullanıyorum ama Linux'tan hiç memnun değilim ve ben de bir karar alarak Windows 7 veya 8'e geçmek istiyorum. Bu sürümlerden hangisini seçeceğimi pek de bilmiyorum. Bilgisayarımın Windows 7 orijinal ama 8'zi de pek bilmiyorum. Aşağıda bilgisayarımın sistem gereksinimleri var.
  • RAM: 6 GB RAM.

İllaki geçeceksen Windows 8.1 öneririm fakat bu sistem 10 ada geçebilir7 de kullanabilirsiniz ama neredeyse hiçbir program yükleyemezsiniz ayrıca da 7 uğraştırır sizi gidip elle güncelleme yüklemek falan çok zordur bence onun yerine Windows 8 sizin için daha iyi olacaktır hem üst düzey program sorunu yaşatmaz hem de sürücüleri rahat kurarsınız he ama öyle nostalji sevdanız varsa 7 deneyebilirsiniz ama önermem etkinleşmiyor sayılır zaten etkinleştirmek çok zor bence Windows 8.1 kullanın veya 10.

Kullanacağım bayağı işletim sistemi var ama ben sadece Windows kullanmak istiyorum. Bu yüzden bence ya Windows 8.1 kuracağım ya da Windows 10 2016 LTSB kuracağım.

Bence Windows 8.1 kullan daha akıcı ama Windows 10 da kullanabilirsin LTSB'ye gerek yok.

Teşekür ederim. Eskiden Windows 10 Kullanırdım çok yavaşlardı. Bu sefer kali linux'a Geçtim ama ondan da memnun değildim. Artık Windows 8.1 Single Languange Kullanacağım.

İkisi arasından bence Windows 7 daha mantıklı. Çünkü 7 kurunca en azından ESU bypass ile Ocak 2023'e kadarki güncellemeleri almış oluyorsunuz. Daha güncelleme alamayacak olsanız bile en azından güncellik günümüze daha yakın. 8.1'in son güncellemesinden bile daha güncel oluyorsunuz.

Rehber: Windows 7'ye ocak 2023'e kadar güncelleme aldırma rehberi

Windows 10 2016 LTSB kurun bence Windows 8.1 desteği sona ermişdir ben Windows 8.1 kullanıyorum bazi uygulamalar yuklenmiyor.

Geri
Yukarı