Windows 8'den Windows 10'a geçmek mantıklı mı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5-12450H
15.6" FHD (1920*1080)
RTX 3050 GDDR6 4GB
DDR4 16GB (8GB*2,3200MHZ)
512GB NVMe SSD
RAM
8 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
Samsung 450 GB HDD
Ekran kartı
İntel Hd Graphics,Geforce GT420M
İşlemci
İntel Core İ7 2.80
Malum Win 8 desteği bitti Windows 10'a geçmek istiyorum ancak sistemimde HDD var SSD almak istiyorum ancak pahalı HDD ile Windows 10 geçmem mantıklı mı geçersem oyunlarda FPS düşüklüğü yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum Win 8 desteği bitti Windows 10'a geçmek istiyorum ancak sistemimde HDD var SSD almak istiyorum ancak pahalı HDD ile Windows 10 geçmem mantıklı mı geçersem oyunlarda FPS düşüklüğü yaşar mıyım?

HDD veya SSD FPS'e etki etmez. Bundan dolayı diskle alakalı FPS düşüşü olmaz ancak tabii ki Windows 8'e ya da Windows 8.1'e göre HDD ile Windows 10 geçince yavaş çalışır Windows.

Windows 10 8'e göre fazla RAM tüketiyor, bu oyunlarda performans düşüşüne sebep olur. Aynı zamanda HDD kullandığınız için gözle görülür bir hantallık da meydana gelecektir.

8 GB RAM Windows 10 için gayet yeterli, 8 GB RAM isteyen oyunları Windows 10 ile rahatça oynayabilir işlemci ve ekran kartı o oyunun sistem gereksinimlerine göre yeterliyse.

8 GB RAM Windows 10 için gayet yeterli, 8 GB RAM isteyen oyunları Windows 10 ile rahatça oynayabilir işlemci ve ekran kartı o oyunun sistem gereksinimlerine göre yeterliyse.
Haklısınız, kastım şuydu: Eğer oynayacağı oyunlar biraz büyük oyunlarsa RAM yetersiz gelebilir anlamında. Aynı zamanda orada 8'e göre daha fazla RAM tüketiyor derken, Windows 8'e göre anlamında söylemiştim.

HDD veya SSD FPS'e etki etmez. Bundan dolayı diskle alakalı FPS düşüşü olmaz ancak tabii ki Windows 8'e ya da Windows 8.1'e göre HDD ile Windows 10 geçince yavaş çalışır Windows.

Peki 240 gb ssd alsam yararlı olur mu

Bence desteğin bitmesi önemli bir şey değil.Bilgisayara crackli bir şey indirmiyorsan ve doğru düzgün antivirus kullanırsan bir sorun yapaşamazsın.Bu destek olayı Microsoftun bir manipulyasiyonu ama gecmek istiyorsan illa bence gecme başlarda çok iyi çalışır windows 10 ama düşük gereksinimli bilgisayarlarda sonradan hantal çalışır.

Windows 10 2015 LTSB sürümüne geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı