Windows 9'un çıkış tarihi sızdırıldı!

Windows Phone 8.1 bizlerle buluşalı çok olmadı ama sızdırılan bazı bilgiler gösteriyor ki Microsoft, Windows Phone 9 ve Windows 9′u geliştirmeye başladı.

Myce.com’a göre yeni Windows işletim sistemleri 2015′in ikinci veya üçüncü çeyreğinde bizlerle olacak. Göze çarpan çıkış zamanları olarak Nisan ve Eylül ayları bir adım öne çıkıyor.

Windows 8.1 ile belli başlı bazı yenilikler gelmişti fakat, yeni işletim sisteminin çok büyük değişikliklerle gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Techno-Labs

Son düzenleme:
Açıkçası şunu söylemek istiyorum. Elimde Windows XP'den tut. Windows 8'e kadar hep orijinal var. Her yıl veya 2 yılda bir bu illetlere para vermeye bıktım. Buna çözüm bulunmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
SourceNet Market Share[42]Global Stats[43]W3Counter[44]
DateMarch 2014March 2014March 2014
All versions90.78%89.29%62.71%
Windows 748.77%54.68%39.04%
Windows XP27.69%18.61%12.7%
Windows 86.41%7.85%8.34%
Windows 8.14.89%4.48%
Windows Vista2.99%3.67%2.63%
Windows 20000.03%
[TBODY] [/TBODY]

Vista ve 8 in oranları, 9 un gerekliliğini gösteriyor.

Açıkçası şunu söylemek istiyorum. Elimde Windows XP'den tut. Windows 8'e kadar hep orijinal var. Her yıl veya 2 yılda bir bu illetlere para vermeye bıktım. Buna çözüm bulunmalı.

Açıkçası 7 ile 8 arasında 4 sene var. Her sene veya 2 yılda bir lisans almak gibi bir durum söz konusu değil. Elinizdeki lisansın kullanım süresi dolunca Microsoft'u arıyorsun elindeki lisansı yeniletiyorsun. Olay bu kadar. Skype ile Microsoft'u aramak bedava zaten. :)

Ve bence Windows 9 veya sonraki adı ne olacaksa artık 2016'dan önce çıkmamalı. Yoksa Microsoft büyük hata eder 8 kullanıcılarına. 8 şuana kadar gelmiş geçmiş en stabil ve hızlı OS. Bence bunu geliştirmeliler. Veya 9 yerine 8.2'yi çıkartsınlar ama format ekranında soru sorsun "Always MetroUI - Always DesktopUI + Start Menu - HybridUI - HybridUI with Start Menu" şeklinde. Böylece daha çok pazar payı alırlar. Birde bu seçeneği sonradan değiştirdik mi tamamdır. Tek sorunu bu bence.

Ayrıca eğer 8.1.2 başlat menüsü ile gelirse ve mecbur olmaz hayatta kurmam. Kim arıyor bu devirde başlat menüsünü? Ondan çok daha hızlı çalışan MetroUI varken. Ama zorunlu olursa diğer güncellemeler için mecbur kurup kullanacağız. Yada bir şekilde onu patlatmanın yolunu bulmak kalacak.

Açıkçası önünde uzun yıllar var ben hemen çıkmasını isterim. Benim için en önemlisi telefon dalında. Çünkü telefon sektöründe Microsoft'un çok büyük ve hızlı bir şekilde güncelleme yapması gerekli. Hali hazırda hala daha sorunlar var ama, bu sorunu tamamı ile çözüp yeniliklere doğru hızlı bir şekilde ilerlemesini temenni ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı