Windows AMD ekran kartı sürücüsünü siliyor

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
Dostlarım daha önce görmüştüm bunu. Windows Update AMD sürücülerini siliyor diye ama çözümünü hatırlamıyorum. AMD yazılımına geldiğim zaman güncelleme bölümü gitmiş. Nasıl güncelleyebilir veya düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım dediğin şeyi bu videodaki kısımla çözebilirsin aynı hataysa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostlarım daha önce görmüştüm bunu. Windows Update AMD sürücülerini siliyor diye ama çözümünü hatırlamıyorum. AMD yazılımına geldiğim zaman güncelleme bölümü gitmiş. Nasıl güncelleyebilir veya düzeltebilirim?
Allah yardımcın olsun AMD öyle bir belaki bilgisayari değiştirip kurtuldum .

Hocam ilk kullandığım AMD ekran kartı ATI Radeon 4600 ve hiç sorun yaşamadım. Ondan sonra kullandığım AMD ekran kartlarında da hiçbir sorun yaşamadım. Siz sorun yaşadıysanız herkes yaşayacak diye bir şey yok, teknoloji şans işidir.

Son düzenleme:
Hocam ilk kullandığım AMD ekran kartı ATI Radeon 4600 ve hiç sorun yaşamadım. Ondan sonra kullandığım AMD ekran kartlarında da hiçbir sorun yaşamadım. Siz sorun yaşadıysanız herkes yaşayacak diye bir şey yok, teknoloji şans işidir.
AMD herşeyi sıkıntı özellikle driver sıkıntılı

O zaman benim gözümde de hiçbir sıkıntısı yok çünkü ben AMD ekran kartları kullanırken hiçbir sorun yaşamadım. Dediğim gibi siz sorun yaşadınız diye herkes sorun yaşayacak diye bir şey yok. Uzatmaya gerek yok hocam. Ezbere konuşuyorsunuz sadece, sizin etrafta görüp okuduğunuz AMD ekran kartı sorunlarının çoğu yeni RX 6000 serisiyle çözüldü ve kalan sorunlar da çözülmeye devam ediyor.

Son düzenleme:
Sanırım dediğin şeyi bu videodaki kısımla çözebilirsin aynı hataysa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok hocam böyle bir sorun değil. Windows güncelleme yaptı ve daha sonrasında LoL'de küfür eden birinin ekran kaydını almak için ekran kaydını açmaya çalıştım AMD'den. Adam küfürleri etti baktım kayıt almamış. Sonra baktım güncelleme yeri gitmiş.
1669567170350.png

Ben açıkçası yine AMD kart alacağım. Windows ile alakalı bence durum çünkü güncellemeden önce sorun yok ortada.

Driver konusuna katılıyorum biraz sorunlu gibi. Ama bu benim yaşadığım tek sorun. O da windowstan kaynaklı.

WHQL sürücü indirip DDU ile driver kaldırdıktan sonra interneti kapatarak kartı indirdiğiniz yanılmıyorsam nisan ayı sürücüsü ile güncelleyin, ardından interneti yeniden açıp Windows Update'i kontrol edin ve AMD display sürücüsü bulduğu an güncelleştirmeleri geçici süreli durdurun. Son olarak wushowhide ile sürücü güncellemesini gizleyin ve AMD Adrenalin üzerinde ayarlardan güncellemeleri önerilen + isteğe bağlı yaparsanız güncel sürücü sorunsuz inecektir.

AMD her şeyi sıkıntı özellikle driver sıkıntılı.

Sorun AMD değil Windows kaynaklı, bir süredir Windows donanım sürücüsü güncellemeyi kapatsanız dahil otomatik olarak ısrarla AMD kartlar iyi uyumsuz bir sürücü kuruyor.

Benim entegre laptopta intel ekran kartı ile aynı sorunu ben de yaşıyordum, çözümünü bilmiyorum ama driveri yeniden yükleyince bir süreliğine yeniden algılıyor.

Windows otomatik sürücü yüklemesini kapatmalısın. Bazı arkadaşlar ezbere konuşmuş, sorunun sürücü ile bir ilgisi yok. Update ile eski sürücü geliyor büyük ihtimalle bunu kapatırsan sorun kalmıyor. Aynı sorunu yaşadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı