Windows Anker Soundcore Life Q10 kulaklık sorunu

Kulaklığı satın aldım ama kargo henüz elime ulaşmadı. Windows üzerinde hoparlörü ile mikrofonu aynı anda kullanabiliyor muyuz yani bu bahsettiğiniz yöntemle? Bildiğim kadarıyla ikisi isteğe göre ayrı ayrı kullanılabiliyor kulaklık ya da mikrofon şeklinde.
Merhaba ben de aynı kulaklıktan almayı düşünüyorum. Dizüsütü bilgisayarda online derslerde kullanacağım. Kulaklıktan ses çıkışı ve aynı anda mikrofon kullanımında bir sorun yaşadınız mı? Memnun musunuz?

Arkadaşlar, an itibarıyla kulaklığımın sol kısmından hiçbir şekilde ses alamıyorum. Telefonda ve bilgisayarda denedim, sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor? Ürünü satın alalı birkaç ay oldu.

Ürünü alalı yaklaşık 5-6 gün oldu ve keşke almasaydım durumuna getirtti diyebilirim.

İzlenimlerimi aktarıyorum:
- En başta bu kulaklık, kesinlikle ve kesinlikle masaüstü bilgisayarlar için uygun değil. Hele oyun oynamak için alıyorsanız, bence 1 kere daha düşünün derim.
- Burada yazan bütün seçenekleri uyguladım ve hiçbir şekilde bluetooth üzerinden mikrofonu çalıştıramadım.
- Bunun üzerine kutusundan çıkan kabloyu taktığınızda sadece ses duyabiliyorsunuz deniyor, zaten o kabloda fark ettiyseniz 2 şerit bulunuyor, yani sadece kulaklık veya mikrofon olarak kullanabiliyor.

Bulduğum çözümler:
Ürünü şimdilik bluetooth üzerinden kullanıyorum, mikrofon tarafını ise aparat yardımıyla, JBL kulak içi kulaklığımı bilgisayara bağlayarak hallettim.
Aparata bağladığım kulaklığın jak tarafında 3 şerit bulunuyor, bu sayede hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanılabiliyor. Ben sadece mikrofon olarak kullanıyorum.

Mikrofon tarafında sorun yaşayanlar için en kesin çözüm:
Anker Q10'un mikrofonu kullanmayıp, harici 1 tane mikrofon edinmek.

İlk fırsatta deneyecek olduğum:
Anker Q10 kutusundan çıkan aux kablo 2 şeritliydi, onun yerine 3 şeritli aux kablo alıp denemek. Yani kablolu şekilde, hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanmayı deneyeceğim. Bakarsınız, kablolu olarak bass aktif olur.

Dediğim gibi bunların hepsi masaüstü bilgisayarda denediklerim, yani telefon, tablet ve laptoplarda böyle sıkıntıların olduğunu düşünmüyorum.

Ürünü alalı yaklaşık 5-6 gün oldu ve keşke almasaydım durumuna getirtti diyebilirim.

- En başta bu kulaklık, kesinlikle ve kesinlikle masaüstü bilgisayarlar için uygun değil. Hele oyun oynamak için alıyorsanız, bence 1 kere daha düşünün derim.
- Burada yazan bütün seçenekleri uyguladım ve hiçbir şekilde bluetooth üzerinden mikrofonu çalıştıramadım.
- Bunun üzerine kutusundan çıkan kabloyu taktığınızda sadece ses duyabiliyorsunuz deniyor, zaten o kabloda fark ettiyseniz 2 şerit bulunuyor, yani sadece kulaklık veya mikrofon olarak kullanabiliyor.

Bulduğum çözümler:
Ürünü şimdilik bluetooth üzerinden kullanıyorum, mikrofon tarafını ise aparat yardımıyla, JBL kulak içi kulaklığımı bilgisayara bağlayarak hallettim.
Aparata bağladığım kulaklığın jak tarafında 3 şerit bulunuyor, bu sayede hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanılabiliyor. Ben sadece mikrofon olarak kullanıyorum.

Anker Q10 kutusundan çıkan aux kablo 2 şeritliydi, onun yerine 3 şeritli aux kablo alıp denemek. Yani kablolu şekilde, hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanmayı deneyeceğim. Bakarsınız, kablolu olarak bass aktif olur.

Dediğim gibi bunların hepsi masaüstü bilgisayarda denediklerim, yani telefon, tablet ve laptoplarda böyle sıkıntıların olduğunu düşünmüyorum.
Notebook'ta da aynı sorun var. Ben Zoom, Teams, Discord gibi uygulamalarda denedim. Bluetooth üzerinden bağlanınca miktofon ile kulaklık birlikte çalışmıyor. Çözüm yok gibi duruyor.

Bulduğum çözümler:

Edit: Alıp, denemiş olduğum 3 şeritli aux kablo, kulaklığın mikrofonunu kablolu olarak çalışmasını sağladı. Tabi ki, bass ayarı ve ses açıp/kapatma tuşları kabloluda çalışmıyor. Ama, özellikle bilgisayardan oyun oynayanlar için, bunun sorun olacağını sanmam.
Müzik dinlerken kablosuz, oyun oynarken kablolu olarak kullanılabilir.

Edit: Alıp, denemiş olduğum 3 şeritli aux kablo, kulaklığın mikrofonunu kablolu olarak çalışmasını sağladı. Tabi ki, bass ayarı ve ses açıp/kapatma tuşları kabloluda çalışmıyor. Ama, özellikle bilgisayardan oyun oynayanlar için, bunun sorun olacağını sanmam.
3 şeritli Aux kablosu nasıl bir şey? İnternete yazdım ama farklı ürünler çıkıyor. Ürün linkini ya da fotoğrafını paylaşabilir misin?

Aldığın aux kablosunun linkini atabilir misin ?

Bende Bluetooth baglanmıyor. Hem telefona hem bilgisayara iOS ve Android'e denedim ama olmuyor. Gözüküyor baglantıda, baglan diyorum yanıp sonen ısık gidiyor sonra baglanmıyor. Servise mi yollamam lazım?

Eğer Windows işletim sisteminde kullanıyorsanız bluetooth bağlantısıyla hem mikrofon hem kulaklık bir arada kullanamazsınız. Bunun için cihazla gelen AUX kablosu kullanılabilir fakat mikrofon ses kalitesi oldukça kötü diyebilirim. Kulaklığı alacaklar varsa şunu söyleyebilirim müzik dinlemelerinde iyi sayılır fakat online oyun oynamak için alıyorsanız Bluetooth ile Wi-Fi arasında frekans sorunu oluyor bu nedenle oyunlarda ani ping artışları olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı