Çözüldü Windows bazen Boot edilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

224963

Kilopat
PC'ye geçen gün format attım, her şey sıkıntısız fakat neden bilmiyorum bazen PC'yi açmaya çalıştığımda hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Yeniden başlatma tuşuna basınca Windows bootlanıyor ve açılıyor. Bu sorunu yaşayan oldu mu? Windows'u UEFI olarak kurdum, bundan dolayı olabilir mi? Daha öncesinde legacy olarak kullandım ama böyle bir sorun yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç seçeklerinden hızlı başlatmayı kapattım ve sorun düzeldi. Yardım için teşekkürler.
Sistem bileşenleri nedir?

Sistem UEFI. Fakat BIOS üzerinden UEFI açık olması gerekir. Legacy ise UEFI olarak sorun olabilir.

Sistem UEFI. Fakat BIOS üzerinden UEFI açık olması gerekir. Legacy ise UEFI olarak sorun olabilir.

BIOS üzerinden de UEFI. Bu arada her zaman olmuyor bu sorun bazen sıkıntısız açılabiliyor.

1625669285349.png

Diski fiziksel olarak da kontrol edin. Kablolara falan da bakın. Boot sırası olarak Boot Manager ilk sırada olması gerekir. Buna da bakın.

Diski fiziksel olarak da kontrol edin. Kablolara falan da bakın. Boot sırası olarak Boot Manager ilk sırada olması gerekir. Buna da bakın.

Deniyorum.

Boot option #1 de UEFI olarak SSD var fakat Boot mode da UEFI+LEGACY yazıyor bunu tek UEFI olarak mı yapmalıyım.
Not: Kablolarda sıkıntı yok. @Yener K.

DSC_0028.JPG

DSC_0029.JPG

Son düzenleme:
UEFI olarak ayarlayıp deneyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı