Windows bilgisayarda iOS uygulaması geliştirilebilir mi?

Sanırım cross-platform olarak kodlamanın yolu vardı ama bir Mac cihazı üzerinden yapıldığı kadar stabil çalışılmıyor diye biliyorum.

Swift ile geliştirdiğin bir uygulama İpad veya İphone üzerinde çalışacak diye bir mantık yok. Yine Windows'ta çalışır.

İphone veya İpad için farklı işletim sisteminde uygulama geliştirmenizi sağlayacak ücretli uygulamalar var. Yıllık Lisans bedeli alıyorlar ve üst sürümlerinde bir tek destekliyorlar. Xojo veya Runrev LifeCode ile mümkün.

Zamanında Xamarin sunumu yapan bir Microsoft MVP'sine sormuştum.
Windows üzerinden nasıl olacak bu iş diye? Bana "Xamarin, Xcode projesi olarak export ediyor. Export edilen projeyi macOS içerisinden Xcode ile derlemek lazım. Apple, iOS uygulamalarını sadece macOS üzerinden derlenebilir olarak ayarlamış." dedi.
Çözüm olarak kendisinin "macincloud" gibi hizmetleri kullandığını belirtmişti.
İlla Mac bilgisayara sahip olmanız gerekmiyor. Ama macOS şart.

Hackintosh bazen problem yaratabiliyor o da şu anlamda. Genelde son sürüm işletim sistemini kullanmanız gerekiyor.
Aklıma aslında bilgisayara sanal bir macOS Catalina kurmak geldi ama Apple oyun çıkartınca cihazın özelliklerini ve Apple cihaz olup olmadığına bakıyor. O yüzden en iyisi Hackintosh ve bir iMac almak. :(

Haklısın.
Sanal bilgisayar olabilir ancak sisteminiz yeterli ise işinizi görür.

Geri
Yukarı