Çözüldü Windows Boot Manager yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bir2bir3bir4

Hectopat
Windows 10 kullanıyordum UEFI şeklinde fakat Windows 7 ile dualboot yapacaktım malum GPT desteği yok. İkinci HDD kuracaktım bir hata verdi dedim. Döneyim Windows 10'a fakat Boot menüsünde Windows Boot Manager yok. Şu an Windows 7 kurulumu açık ikisinden birini düzeltirsem yeter bana.
Windows 7 hatası:
16008052584355101936736930019399.jpg

Windows 7 kuramıyorum işte. Ben buradan Rufus açabildim ben bir şekilde boş HDD'ye Windows 10 yazdırıp öyle Boot edebilir miyim?
Boş HDD'ye Windows 10 kurduktan sonra bilgisayarınızı Boot edebilirsiniz fakat dolu olan HDD Boot olmaz çünkü EFI kısmını silmişsiniz. Ben de Mac OS ile Dual Boot kullanmaya çalışırken Windows takılı HDD'mi bilgisayardan çıkarmadan Mac OS kurduğum için Windows'un EFI kısmı silinmişti.

Boş HDD'ye Windows 10 kurduktan sonra bilgisayarınızı Boot edebilirsiniz fakat dolu olan HDD Boot olmaz çünkü EFI kısmını silmişsiniz. Ben de macOS ile Dual Boot kullanmaya çalışırken Windows takılı HDD'mi bilgisayardan çıkarmadan macOS kurduğum için Windows'un EFI kısmı silinmişti.

Nasıl kuracağım peki? Ben HDD'yi USB gibi kullanabilir miyim demiştim kısaca.

Windows 7 hatası için aşağıdakini deneyin hocam.

Step 2. If you get the We couldn’t create a new partition error message, close the setup and click the "Repair" button.

Tamir butonu tam nerede bilmiyorum fakat onu bulun ve tıklayın.

Step 3. Choose "Advanced tools" and then select "Command Prompt".

Gelişmiş Seçenekler galiba Türkçesi onu seçip Komut Satırını açın.

Step 4. When Command Prompt opens, enter start diskpart.

"start diskpart" yazıp Enter'a basın.

Step 5. Now enter list disk. You should see the list of all hard drives connected to your computer.

Şimdi "list disk" yazıp Enter'a basın karşınıza bilgisayara bağlı depolama birimleri gelecek.

Step 6. Find the number that represents your hard drive and then enter select disk 0 (we used 0 as an example, so be sure to replace 0 with a number that matches your hard drive).

Windows 7 kuracağınız diskin numarasını belirleyin ve o numarayı kullanarak "select disk numara" şeklinde yazıp Enter'a basın.

Step 7. Enter the following lines and press Enter after each line:

Alttaki komutları 0 yerine diskinizin numarasını koyarak sırayla yazıp her seferinde Enter'a basın.
  • disk 0 clean
  • disk 0 create partition primary
  • disk 0 active
  • disk 0 format fs=ntfs quick
  • disk 0 assign
Step 8. Enter exit in order to close the Command Prompt.

"exit" yazıp Enter'a basın.

Step 9. Start the installation process again.

Yükleme için diski seçip kurun.

Son düzenleme:
Boot menüsünde bir yerlerde olması gerek. Daha önce kullanmadığım bir özellik ve her UEFI/BIOS da farklı yerlerde olabilir veya hiç olmayabilir.
Yok malesef :(. Elcrosun yöntemini deniyeceğim.
@64502
Böyle oldu çıldırmak üzereyim cidden.
16008077369086737411606712798697.jpg
@Kerem00 @64502
Ben bu Windows 7 setubu üzerinden Rufus'u çalıştırıp Windows 10'u USB'ye yazmaya çalışsam usbdekileri silecek diye gider mi bu menü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı