Çözüldü Windows Boot Manager yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bir2bir3bir4

Hectopat
Windows 10 kullanıyordum UEFI şeklinde fakat Windows 7 ile dualboot yapacaktım malum GPT desteği yok. İkinci HDD kuracaktım bir hata verdi dedim. Döneyim Windows 10'a fakat Boot menüsünde Windows Boot Manager yok. Şu an Windows 7 kurulumu açık ikisinden birini düzeltirsem yeter bana.
Windows 7 hatası:
16008052584355101936736930019399.jpg

Ben bu Windows 7 setubu üzerinden Rufus'u çalıştırıp Windows 10'u USB'ye yazmaya çalışsam usbdekileri silecek diye gider mi bu menü?
Windows 7 Setup'ı bulunan USB'ye Rufus ile Windows 10 yazdıramazsınız çünkü o işlemi zaten o USB üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Bu gözükmeme olayına bir anlam veremedim bi bakayım.

@Kerem00 Hocam sizin bir fikriniz var mı bu hata ile ilgili?
Ben disk bağlantılarında sorun olduğunu düşünüyorum.

Diskin bağlantılarında sorun olmadığına eminseniz ve "clean" yapmanıza rağmen gözükmediyse bunu CMD ile çözmenin yolunu bilmiyorum. Öte yandan bu sorunu USB'den GNU/Linux dağıtımlarından birini çalıştırıp GParted ile diski silerek çözmüştüm. :D

"C:" diskinde "Recovery", "Volume Information" gibisinden klasörler var işe yarar mı?
"System Volume Information" sürücü harfini içinde saklıyor sanırım. Konuyla alakasız şeyler onlar. Sizin amacınızı anlayamadım ben. Sistemde işletim sistemi kalmadı, dosyalarınız önemsiz ve temiz kurulum mu yapmaya çalışıyorsunuz?

"System Volume Information" sürücü harfini içinde saklıyor sanırım. Konuyla alakasız şeyler onlar. Sizin amacınızı anlayamadım ben. Sistemde işletim sistemi kalmadı, dosyalarınız önemsiz ve temiz kurulum mu yapmaya çalışıyorsunuz?
Dosyalar önemli. Benim amacım ya windows 10 u kurtaracam yada windows 7 yükleyip windows 10 u düzeltmek.
Olmadı fişini çekeceğim PC'in yarın komçudan UEFI Windows 10 yazdırmasını isteeim usbme öyle yaparım. Eskiden de olmuştu bu Linux yüklerken komşuya versim UEFI Windows yazdı USB'ye çalıştırdım kapattım Boot menüsünde Boot Manager geldi.

Geri
Yukarı