Çözüldü Windows Boot Manager yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bir2bir3bir4

Hectopat
Windows 10 kullanıyordum UEFI şeklinde fakat Windows 7 ile dualboot yapacaktım malum GPT desteği yok. İkinci HDD kuracaktım bir hata verdi dedim. Döneyim Windows 10'a fakat Boot menüsünde Windows Boot Manager yok. Şu an Windows 7 kurulumu açık ikisinden birini düzeltirsem yeter bana.
Windows 7 hatası:
16008052584355101936736930019399.jpg

CMD içerisinde bir hata vermiyor mu? Yoksa CMD kapanıp direkt bu sayfa mı çıkıyor?

Çünkü direkt bu sayfanın çıkması mantık dışı veya disk zaten temizleniyor ve otomatik olarak çıkış yapıyor. Bilgisayarı yeniden başlatıp Explorer içine girebilir misiniz?

Bu hata çıktığında "Browse" diyerek de Explorer içine girebilirsiniz.

CMD içerisinde bir hata vermiyor mu? Yoksa CMD kapanıp direkt bu sayfa mı çıkıyor?

Çünkü direkt bu sayfanın çıkması mantık dışı veya disk zaten temizleniyor ve otomatik olarak çıkış yapıyor. Bilgisayarı yeniden başlatıp Explorer içine girebilir misiniz?

Clean diyorum hata mata yok temizlendi diyor çıkıyorum Windows'u yükle diyorum direk o sayfa çıkıyor.
Explorer dede gözükmüyor disk.

Clean diyorum hata mata yok temizlendi diyor çıkıyorum Windows'u yükle diyorum direk o sayfa çıkıyor.
Explorer dede gözükmüyor disk.

Şimdi anladım, disk temizlenmiş ve bizden bölüm oluşturmamızı istiyor. Bir dakika hemen bir rehber buluyorum.
SHIFT + F10 ile cmd ekranına girin.

diskpart > select disk (sizin disk no, örn: disk 1) > clean > create partition primary > select partition 1 > active > format fs=ntfs > assign

Bunu yaptıktan sonra Explorer içinde diskiniz görünür olacaktır.

Normal standartlarda bu işlemi komut kullanmadan disk biçimlendirme bölümünde yapıyoruz ama Wİndows kurulum diskinizde bir sorun var sanırım.

Hocam bulamadınızmı?

Buldum ya işte :)

Şimdi anladım, disk temizlenmiş ve bizden bölüm oluşturmamızı istiyor. Bir dakika hemen bir rehber buluyorum.
SHIFT + F10 ile cmd ekranına girin.

diskpart > select disk (sizin disk no, örn: disk 1) > clean > create partition primary > select partition 1 > active > format fs=ntfs > assign

Bunu yaptıktan sonra Explorer içinde diskiniz görünür olacaktır.

Normal standartlarda bu işlemi komut kullanmadan disk biçimlendirme bölümünde yapıyoruz ama Wİndows kurulum diskinizde bir sorun var sanırım.

Geri
Yukarı