Windows Boot Manager'ın yanında HDD modeli gözüküyor

• Konuyu başlatan Akayy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B

Akayy

Femtopat
Daha fazla  
Windows SSD'ye kurulu fakat boot sıralamasında Windows Boot Manager'ın yanında HDD modelim yazıyor. Ben SSD'de olacağını düşünüyordum, sizce bir hata var mı?
IMG_20210306_204657_967.jpg

Hayır benim biosumdada şöyle saçma bir şey yazıyor.
SATA SSD: SATA HDD.
Ama laptopun içini açınca SSD olduğunu gördüm eğer SSD'ye kurduysanız öyledir HDD değildir.

EFI bölümü nerede?

HDD'de Windows varken SSD alıp ona kurulum yaptınız, doğru mu?
Boot Manager HDD'de olduğu için siz SSD'ye kurulum yaparken tekrar kurmadı. O yüzden açılırken HDD hala bir miktar da olsa kullanılıyor. Sistemde sadece SSD varken temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.
Haklısınız. Dediğiniz gibi yapmıştım bunun önüne geçmek için format kısmındayken harddiskleri silsem olur mu? Sonra ihtiyacım olunca disk yöneticisinden açarım.
EFI bölümü nerede?
Bilmiyorum
HDD'de Windows varken SSD alıp ona kurulum yaptınız, doğru mu?
Boot Manager HDD'de olduğu için siz SSD'ye kurulum yaparken tekrar kurmadı. O yüzden açılırken HDD hala bir miktar da olsa kullanılıyor. Sistemde sadece SSD varken temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Şu an da Windows Boot Manager HDD'in içindeyken HDD'nin anakartla temasını kesip sadece SSD takılıyken Windows kursam olur mu? Tekrar HDD'yi takınca ondan Boot etmeye çalışır mı?

Haklısınız. Dediğiniz gibi yapmıştım bunun önüne geçmek için format kısmındayken harddiskleri silsem olur mu? Sonra ihtiyacım olunca disk yöneticisinden açarım.
Sen muhtemelen HDD'ye tam format atmadan SSD'ye W10 kurmuşsun. HDD'de hala EFI bölümü duruyor. @Vavien. Hocamın dediği gibi. Bütün diskleri biçimlendir ve SSD'ye tıkladıktan sonra "Yeni" butonuna tıkla. SSD'ye EFI ve W10 bölümünü kuracaktır.

Geri
Yukarı