"Windows bu diske yüklenemez" hatası

ArVet

Picopat
Daha fazla  
PC'ye Windows yüklüyorum ama Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir hatası alıyorum. Nasıl çözerim? Anakart B460M Mortar.

Diskpart ile diskinizi MBR'den GPT'ye çevirerek.

Shift + F10 tuş kombinasyonu ile komut istemini açın ve şunları yazın:

Kod:
diskpart

list disk (Çıkan listeden disk numarasını öğrenin.)

select disk 0 (Bu değer 1'de olabilir listede hangi numara ise onu yazın.)

clean  ( Bu işlem diskteki her şeyi siler. )

convert gpt

Son düzenleme:
PC'ye Windows yüklüyorum ama Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir hatası alıyorum. Nasıl çözerim? Anakart B460M Mortar.

Format ekranın da diskleri silmen gerek tek disk hale getirip dilerseniz bölersiniz diski ondan sonra format işlemi başlar başka çözümü benim bildigim kadarı ile yok.
Diskpart ile diskinizi MBR'den GPT'ye çevirin.

Varmış bunu unuttum ben teşekkür ederim hocam.

Diskleri gpt ye çevirin yapmak için aşağıya bakın.
[CODE title="Kodlar"]Cmd açmak için kurulum ekranında shift +f10 veya f8 basın herhangi birinin cmd açması gerek.
Diskpart yazarak açın
List disk yazın
Select disk x yazın (x yerine list disk yazdığınızda görününen 0 veya 1 e yazmalısınız.)
clean
convert gpt yazın[/CODE]
İşlem tamam olmalı.
Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.

Sorunu çözdüm. Yardımlarınız için teşekkürler. Ama bir sorum var. BIOS Update yaptıktan sonra başlangıç ekranında hep mavi ekran ve etrafı eski tip TV gibi karıncalanma ekranı geliyor. Bu mavilik BIOS Update'deki ekranın boyutunda. Bunu nasıl çözerim?

Sorunu çözdüm. Yardımlarınız için teşekkürler. Ama bir sorum var. BIOS Update yaptıktan sonra başlangıç ekranında hep mavi ekran ve etrafı eski tip TV gibi karıncalanma ekranı geliyor. Bu mavilik BIOS Update'deki ekranın boyutunda. Bunu nasıl çözerim?
BIOS sürümü ile alakalı bir sorun gibi. Kullandığınız BIOS sürümü nedir?

Evet sorunuzun kaynağı büyük ihtimalle bu. Beta olmayan bir sürüm ile downgrade yapabilirsiniz.

Downgrade yaptım ama sorun çözülmedi.
Downgrade yaptım ama sorun çözülmedi.

16134990903067651355773984656614.jpg

Geri
Yukarı