Windows Defender işe yarıyor mu?

Windows Defender işe yaramasına yarar ama kullanıcı bilinçli değilse fazla bir koruma beklememek lazım. Ben işimi garantiye almak istiyorum derseniz, Kaspersky iyidir. Fakat Avrupa'da değilseniz veya Avrupa versiyonunu kullanmıyorsanız, sizden daha fazla veri toplarlar. Şahsen en sevmediğim işlerden biri benden veri toplanması ve pazarlanması. Neyse ki EU versiyonunu kullanıyorum. İzin vermediğim için verilerimi pazarlayamıyorlar. Hatta bir kullanıcı Kaspersky Support'a bu konuyu sormuş.

"Kaspersky, strictly tells the EU users to use the GDPR compatible version only. I asked Kaspersky support about this and they replied to me in a professional way that other versions do collect more data for the sake of protection."

Bahsettiğim konuyu aşağıda kırmızıyla işaretledim:

Kaspersky.png

Bilinçli kullanıcıya yeterli, bilinçsiz kullanıcıya 10 tane anti-virüs programı aynı anda yüklü olsa da yetmez.
Bilinçliyim zaten ama bu Windows Defender hiç bir işe yaramıyor bir Worm türü virüse bişey yapamayan antivirüsten ne bekliyebilirsinki kodlama için program yüklerken yanından geldi zaten, o siteye güvenmeme rağmen.

Defender işe yarıyor tabiki. Kendimden örnek vereyim, defender çıkmadan önce bir bilgisiyar'a sızdığım da kolaylıkla kalıcılık sağlayabiliyordum. Defender yüzünden artık kalıcılık sağlayamıyorum. Her Antivirüs'ün eksik yanları vardır. Defender yanına Kaspersky Free ekleyerek güzel bir koruma elde edersin. Ama unutma her Backdoor,Virüs yakalanacak diye bişey yok. Fud olabiliyorlar ama bunun ömrü de 3 hafta en fazla.

Defender işe yarıyor tabiki. Kendimden örnek vereyim, defender çıkmadan önce bir bilgisiyar'a sızdığım da kolaylıkla kalıcılık sağlayabiliyordum. Defender yüzünden artık kalıcılık sağlayamıyorum. Her Antivirüs'ün eksik yanları vardır. Defender yanına Kaspersky Free ekleyerek güzel bir koruma elde edersin. Ama unutma her Backdoor,Virüs yakalanacak diye bişey yok. Fud olabiliyorlar ama bunun ömrü de 3 hafta en fazla.
Defender dıştan uygulanacak eylemlere karşı koruma sağlar zaten o her antivirüste var ama Defenderin sorunu bir virüsü temizleyemiyor yetmiyor, sorun bulundu diyor eylemleri seçte temizle diyorum hiç birşey yapamıyor, worm'u silmek için IO Bit Unnistaller kullandım Defender yüzünden.
Şimdi bir ScreenShot yükledim neyin olup bittiğine bakabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 166
Defender dıştan uygulanacak eylemlere karşı koruma sağlar zaten o her antivirüste var ama Defenderin sorunu bir virüsü temizleyemiyor yetmiyor, sorun bulundu diyor eylemleri seçte temizle diyorum hiç birşey yapamıyor, worm'u silmek için IO Bit Unnistaller kullandım Defender yüzünden.
Şimdi bir ScreenShot yükledim neyin olup bittiğine bakabilirsin.
Bilgisiyarına ayrıca Anti Meterpreter aracı kurmanı tavsiye ediyorum. Sistemi sıkıntıya sokmaz,kaynak kullanmaz.

MBAM ile virüs bulaştığını düşündüğünüzde bir temizlik yapmanız yeterli olacaktır, AV kullanmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Daha önceden test sonuçları paylaşılırdı. Nedense artık paylaşılmıyor. Herkes ezbere veya kafasından bir şeyler yazıyor. En popüler 2 test firmasından güncel sonuçları ben paylaşayım bari.

Madem bu forumda Kaspersky çok öneriliyor. Fanları falan var. Windows Defender ile Kaspersky sonuçlarını karşılaştıralım.

AV-Comparatives - Malware Protection Test (Güncel Sonuç)

Windows Defender
WD Malware Protection Test 2019.png

Kaspersky
Kaspersky Malware Protection Test 2019.png

AV-Comparatives - Real-World Protection Test (Güncel Sonuç)

Windows Defender
WD R-W Protection Test 2019.png

Kaspersky
Kaspersky R-W Protection Test 2019.png

False Alarm Test

False Alarm Test 2019.png

AV-Comparatives - Performance Test (Güncel Sonuç)

Performance Test 2019.png

AV-TEST (Güncel Sonuçlar)

Windows Defender
Test Microsoft Windows Defender 4 18 for Windows 10.png

Kaspersky
Test Kaspersky Internet Security 19 0 for Windows 10.png

Şahsen, Kaspersky'nin ve birçok güvenlik yazılımı şirketinin en üst düzey ürün lisansları elime geçiyor. Endpoint Security'den, Cloud'a kadar. Yine de fanlık yapmıyorum. Bunu da not düşeyim. İster parasını verin satın alın, ister Windows Defender kullanın. Karar sizlerin.

Hocam benim düşüncem defender harici gereksiz bence, yani bana göre gereksiz çünkü bilinçli kullanıcı zaten anlar neyin virüs olup olmadığını mesala defender bile bana göre gereksiz çünkü bu yazılımlar bilgisayarı yavaşlatıyor. Mesala bende sadece defender ile torrentten 100GB üstü dosya indirdim o kadar internette gezdim dosya indirmek için linklere girdim ne virüs girdiğini hatırlarım ne birşey olduğunu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı