Windows Defender güvenli mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T

Technogamer

Ziyaretçi
Windows 8.1 kullanıyorum. Içinde Windows Defender var. Güvenli mi sizce ? Değilse Avira Free gibi bir ücretsiz program kullanacağım.

MF

Technopat
Makaleler
25
Ne gibi işler yapıyorsun bilgisayarda?

ErcinCaglar

Hectopat
Yer
Adana
Eğer illegal kullanacaksanız (kesinlikle karşıyım) Avira'yı kullanın. Defender ile arasında ki fark biraz daha fazladır ama bence orjinal bir antivirüs kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
T

Technogamer

Ziyaretçi
Oyun ve film indiriyorum. Internette geziyorum. Çok nadir bankacılık işleri yapıyorum. Bu arada malesef antiviruse para veremem. Bir de Avira kurarsam Firewall kurmam gerekir mi ?

DeletedAcount

Gigapat
Makaleler
35
Şu iyidir bu kötüden ziyade kullanıma bağlıdır. Outpost firewall olarak çok iyi, Comodo ise hips olarak firewall kısmını takviye eden bir yazılım. Outpost İngilizce dil destekli Comodo da Türkçe dil seçeneği mevcut.

Murat5038

Yottapat!
Sosyal Tayfı
Makaleler
36
Yer
Sakarya
Mıller'e ek olarak ücretsiz diğer antivirüslere de göz atabilirsiniz. Ücretsizlere fazla yönelmemenizi tavsiye ederim, kombinasyonu doğru yapılırsa kısmi güvenlik sağlanabilir.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Yer
Gurbet
Defender yetersiz'dir diyorsunuzda defender yüzünden kac virus girdi bilgisayariniza...

Uzun zamandir (Cok cok uzun zamandir) windows defender kullaniyorum, marez isleriylede (anladiniz siz onu) oldukca icli disliyim , lakin birgün virus girmedi bilgisayarima.
Bence virus riski kullanici deneyimi ile orantilidir , deneyimsiz bir pc kullaniciysaniz anlarim gidin en pahali en iyi internet security'i alin...
Ama ortalama bir kullanici icin Windows Defender bicilmis kaftan bence...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı