Windows Defender kapatılmalı mı?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Arkadaşlar sadece Steam oyunları oynuyorum korsanla asla işim olmaz ve Defender çok RAM yiyor. Kapatsam sorun olur mu?

Arkadaşlar sadece Steam oyunları oynuyorum korsanla asla işim olmaz ve Defender çok RAM yiyor. Kapatsam sorun olur mu?
Defender dışı başka bir virüs koruman yoksa bence kapama.

Kapatsanız sorun olmaz ama o tıkladığınız linklerden bile virüs girebiliyor daha önce yaşamışlığım var yine de kendi kararınız. Windows size bir seçme hakkı sunuyor.

Nasıl kapatabilirim?

Nasıl kapatabilirim?

Ayarlar>virüs ve tehdit koruması>virüs ve tehdit koruması ayarları>hepsini kapat.

Windows Office vs. cracklerken kullanıyorduk bu yöntemi.

Kapatılamıyor diye biliyorum ve çok da RAM tüketmiyor sizde nasıl kullanı mı?

Taş çatlasın 500 MB kullanıyor bende o da 5-6 saniyeliğine. Ama arkadaşta bilemem.

Bu arada Görev Yöneticisi'nden Antimalware Service Executable kısmını açıp Windows Defender virüsten koruma kısmına sağ tıkayıp durdur deyin.

Başka bir antivirüs kullanmanı öneririm. Başka bir antivirüs kullanırsan Defender zaten otomatik devre dışı kalacak ve yüklediğin antivirüs seni koruyacak. Ama direkt Defender'ı kapatıp başka antivirüs kullanmazsan savunmasız kalır virüslere karşı.

Yeni konular

Geri
Yukarı