Windows Defender kapatılmıyor

alperykaya

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarda Defender kapanmıyor. Kapatıyorum, kapalı görünüyor ama program açmaya çalıştığım zaman antivirüs programı algılıyor. Regedit üzerinden kökten kapatıyorum, reset attığım zaman bilgisayara bütün ayarlar gidiyor ve yeniden açılıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgisayara format attım, yine de aynı sorun devam ediyor.
Anakart: ASUS M52BC.
İşlemci: AMD 6300.

Merhaba. Bilgisayarda Defender kapanmıyor. Kapatıyorum, kapalı görünüyor ama program açmaya çalıştığım zaman antivirüs programı algılıyor. Regedit üzerinden kökten kapatıyorum, reset attığım zaman bilgisayara bütün ayarlar gidiyor ve yeniden açılıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgisayara format attım, yine de aynı sorun devam ediyor.
Anakart: ASUS M52BC.
İşlemci: AMD
Dostum regeditden yapılıyor hazır yazılmışi var bende İnternet üzerinden download edim mail adresime upload ettim mail atabileceğim Bi adres verirsen sana da yollarim arşiv içerisinde açma ve kapatma kayıt düzenleyicileri var mail atabilirim sana adres verirsen

Şahsen bu tarz yöntemler ile kapatmak yerine harici bir Anti-virüs yazılımı kullanmanızı öneririm. Güvenliği tamamen kapatmak tecrübeli ya da belirli sitelerde gezen bir kullanıcı olsan bile yeterli değil.

Ücretli olarak Norton 360 Standart, Kaspersky IS tavsiye ederim.
Ücretsiz olarak Kaspersky, Bitdefender ya da Comodo IS tavsiye edebilirim.
Ben ayrıca Defender zamanlı taramasını da açık bırakıyorum. Bu sayede Defender sürekli güncellemesini alıyor. Tarayıcı üzerindeki Smartscreen filtresi ve ara sıra yaptığı taramalar da işime yarıyor. Ayrıca kaynak tüketimi de minimum seviyede duruyor.

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Tarama yapmak istemezsen tamamen bu işlem kapanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı