Windows Defender "SrTasks.exe, nvcontainer.exe, msiexec.exe" dosyalarını engelliyor

Echo808

Femtopat
Daha fazla  
2 gün önce bilgisayarımı açtığımda masaüstü arka planım silinmiş, sağ Click yenile yapınca yenilenin çalışmadığını ve bugün ekran kartımı güncellemek istediğimde güncelleyemediğimi hata verdiğini fark ettim. Defender'ın engellediği bu dosyalara baktığımda ise çoğunun sistem dosyası hatta ''nvcontainer.exe"nin GeForce experidence'e ait bir dosya olduğunu öğrendim. Bunlar saklanmaya çalışan virüs dosyaları mı yoksa Defender sistem dosyalarımı engelleyip bilgisayarımda hata mı oluşturuyor? Bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim bilgisayarım bu olaydan sonra gözle görülür inanılmaz bir yavaşlama seviyesinde. Şimdiden teşekkür ederim.

Engellenen dosyalar sistem dosyası kılığına girmiş bir zararlı da olabilir, hatalı bir pozitif algılama da olabilir.

Engellenen dosyaların VT analizini almak ve dosyaların imzalarına bakmak iyi olabilir.
Dosyalar sıkıntılı değilse bu linke giderek ''denetimli klasör erişimi' ayarlarında bir değişiklik yapın.

Engellenen dosyalar sistem dosyası kılığına girmiş bir zararlı da olabilir, hatalı bir pozitif algılama da olabilir.

Engellenen dosyaların VT analizini almak ve dosyaların imzalarına bakmak iyi olabilir.
Dosyalar sıkıntılı değilse bu linke giderek ''denetimli klasör erişimi' ayarlarında bir değişiklik yapın.

VT analizi ve dediğiniz imzalarına nasıl bakacağım?

Resimde bahsedilen adrese gidin ve bir resim gönderin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    24 KB · Görüntüleme: 18
Yanlış analiz yapmış gibi . Bunu mu engellemiş? Bu dosyayı virus totale gönderip analiz yaptırın. Dosyanın bulunduğu klasör adresini iyi hatırlayın. Ayrıca defender yine aynı dizindeki aynı dosyayı mı engellemiş kontrol edin.

Bu şekilde yazıyor.

Yanlış analiz yapmış gibi . Bunu mu engellemiş? Bu dosyayı virus totale gönderip analiz yaptırın. Dosyanın bulunduğu klasör adresini iyi hatırlayın. Ayrıca defender yine aynı dizindeki aynı dosyayı mı engellemiş kontrol edin.

virüs total e aratmaya gittim ama nv.container in olduğu 2 adet dosya var ikisi de birbiri ile aynı fakat sondaki numara kodları farklı.

Bu şekilde yazıyor.

virüs total e aratmaya gittim ama nv.container in olduğu 2 adet dosya var ikisi de birbiri ile aynı fakat sondaki numara kodları farklı.
İkisinde de bulunan NVDisplay.Container exe yi tarattım ikisi de yeşil çıktı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (118).png
    Ekran Görüntüsü (118).png
    66 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (119).png
    Ekran Görüntüsü (119).png
    68,2 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Resimdeki engellenen dosya ile bizim baktığımız dosya konumları farklı mı?

Büyük olasılık yanlış tanı yaptı. Korumalı klasör erişim ayarlarından onlara izin verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı