Windows Defender tehdit buluyor fakat geçmişte gözükmüyor

LossSantos

Kilopat
Makaleler
1
İyi akşamlar. Yaklaşık 1 aydır neredeyse 4-5 günde bir uyarı alıyorum. Fotoğraflar aşağıda koyacağım. Bildirime tıklayınca koruma geçmişinde bir şey gözükmüyor. Kaspersky ile tam tarama yapmıştım bir hafta önce bir şey çıkmadı. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20210709_235840.jpg
    20210709_235840.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 97
  • 20210709_235856.jpg
    20210709_235856.jpg
    38,7 KB · Görüntüleme: 100
İyi akşamlar. Yaklaşık 1 aydır neredeyse 4-5 günde bir uyarı alıyorum. Fotoğraflar aşağıda koyacağım. Bildirime tıklayınca koruma geçmişinde bir şey gözükmüyor. Kaspersky ile tam tarama yapmıştım bir hafta önce bir şey çıkmadı. Teşekkürler.

Kaspersky yükleyip tam tarama yapınız.

Defender buga girmiş olabilir. Kaspersky bir şey bulamadıysa sorun yoktur diye düşünüyorum.

Dalgınlığıma gelmiş 😅 Windows'un dandik virüs programının fişini çekip Kaspersky kullanın.
Yanlız öyle bir şey yapılamaz. Bilgisayarınıza kurduğunuz bütün AV programları Windows defender üzerinden çalışır. Windows defender'ı yönetir çoğu zaman. Kendileri pek bir iş yapmazlar. :).

Yalnız öyle bir şey yapılamaz. Bilgisayarınıza kurduğunuz bütün av programları Windows Defender üzerinden çalışır. Windows Defender'ı yönetir çoğu zaman. Kendileri pek bir iş yapmazlar. :).

Yani demek istediğim başka virüs programı kullanmasıydı ama neyse.

Rapor veriyor Defender, sorun yok. Tarama olan tarihi ve tarama sonucunda müdahale edilen tehdit olduğunu belirtiyor. Tabii arayüz hatalarla dolu olduğu için geçmişi gösteremiyor. Defender yerine daha hafif, stabil bir AV kullanın. ESET önerimdir.

Geri
Yukarı