Çözüldü Windows Defender sürekli tehdit buluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lastlaugh

Centipat
Windows Defender sürekli tehdit buluyor. Son 1 ay içinde Steam harici bir yerden hiçbir şey indirmedim. Kaspersky ücretsizi indirip tarama yaptım fakat bir tehdit bulmadı diyor. Taramadan sonra tekrar Windows Defender ile tarama yaptım fakat yine tehdit buluyor. Başka bir virüs programı indirip taratsam mı yoksa bu bir hata mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen Defender'ın kusuru.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service\DetectionHistory\
yoluna gidin ve oradaki numerik klasörlerin içerisindeki dosyaları silin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar Defender ile tarama yapın, sorunun çözülüp çözülmediğini teyit edin.

Muhtemelen Defender'ın kusuru.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service\DetectionHistory\
yoluna gidin ve oradaki numerik klasörlerin içerisindeki dosyaları silin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar Defender ile tarama yapın, sorunun çözülüp çözülmediğini teyit edin.
service dosyasının içinde history.log ve unkown.log adında 2 belge var detection history adında bir dosya yok maalesef.

Sorunun neyden kaynaklandığını anlamadığım için aklıma bundan başka bir çözüm gelmiyor. Oturum açarak Microsoft Destek'te de sorunuzu sorabilirsiniz. Sorun yine çözülmezse bir yetkiliden bilgisayarınıza uzaktan erişim desteği isteyebilirsiniz belki ya da başka bir antivirüsle yolunuza devam edersiniz.

Windows Defender sürekli tehdit buluyor. Son 1 ay içinde Steam harici bir yerden hiçbir şey indirmedim. Kaspersky ücretsizi indirip tarama yaptım fakat bir tehdit bulmadı diyor. Taramadan sonra tekrar Windows Defender ile tarama yaptım fakat yine tehdit buluyor. Başka bir virüs programı indirip taratsam mı yoksa bu bir hata mıdır?
Hocam yalnız değilsin aynı sıkıntı bende de var. Sürekli tehdit var diyor ama hiçbir şey yok gözükmüyor. Zemana, mb, norton, kaspersky ile tarattım hiçbir şey yok. Sanırım klasik windows saçmalığı. Kaspersky security cloud kurdum free onunla devam. 30 günde pre verdi. Galiba genel bir durum sizde de aynı sorunu görünce çölde su ile karşılaşmış gibi oldum, sinirimi bozuyordu zira :)

Hocam yalnız değilsin aynı sıkıntı bende de var. Sürekli tehdit var diyor ama hiçbir şey yok gözükmüyor. Zemana, mb, norton, kaspersky ile tarattım hiçbir şey yok. Sanırım klasik windows saçmalığı. Kaspersky security cloud kurdum free onunla devam. 30 günde pre verdi. Galiba genel bir durum sizde de aynı sorunu görünce çölde su ile karşılaşmış gibi oldum, sinirimi bozuyordu zira :)
Büyük ihtimalle öyle. Dediğin gibi ben de 2 tane AV indirdim bir sıkıntı görünmüyordu. Neyse ki sorun dün gece düzeldi. Şimdiye kadar tarama yaptırdım defalarca bir tehdit bulmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı