Çözüldü Windows Defender tehdit gösteriyor fakat dosya mevcut değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rusya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Windows Defender 2 adet tehdit gösteriyor 2 gündür. Kaldıra basıyorum gitmiyor, karantinaya ala basıyorum onda da gitmiyor. Dosyayı masaüstünde gösteriyor fakat masaüstünde öyle bir dosya yok. Tarama yapıyorum tehdit bulunamadı diyor. Fakat sürekli sağ altta kırmızı bir çarpı işareti yanıyor. Tıkladığımda da bu tehditler var diyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Bunu nasıl giderebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Defender UWP arayüzü sebebiyle sık sık sorunlar çıkarıyor, muhtemelen arayüz kaynaklı bir problem. İlgili dosyaların tespiti ve olası kaldırma adımları için ESET Scanner ve KVRT kullanın.
Defender UWP arayüzü sebebiyle sık sık sorunlar çıkarıyor, muhtemelen arayüz kaynaklı bir problem. İlgili dosyaların tespiti ve olası kaldırma adımları için ESET Scanner ve KVRT kullanın.

Çözüm
Defender UWP arayüzü sebebiyle sık sık sorunlar çıkarıyor, muhtemelen arayüz kaynaklı bir problem. İlgili dosyaların tespiti ve olası kaldırma adımları için ESET scanner ve KVRT kullanın.

Yaklaşık 4 saatlik bir tam tarama yaptım. 12 adet dosya sildi ve incelerken içlerinden birisi dikkatimi çekti. "InstallShield\engine\8\intel32\isupdate.exe" dosyasını silmiş. Herhangi bir zararı olur mu bilgisayara? Şüphelendirdi beni.

Yaklaşık 4 saatlik bir tam tarama yaptım. 12 adet dosya sildi ve incelerken içlerinden birisi dikkatimi çekti. "InstallShield\engine\8\intel32\isupdate.exe" dosyasını silmiş. Herhangi bir zararı olur mu bilgisayara? Şüphelendirdi beni.
Olmaz, aksine ISWizard en sık kullanılan saklanma lokasyonlarından biri RepMalwareler için. Temizlik sonrası Defender kullanmayın, Bitdefender Free veya Kaspersky Free kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı