Windows Defender vs Kaspersky Security Cloud Free

Skarpagon

Hectopat
İyi günler. Sizce Kaspersky Security Cloud Free kurmalı mıyım yoksa Defender kendi başına yeterli mi? Şimdi bazı arkadaşlar bilinçli kullanıyorsan gerek yok diyebilir fakat kullandığım bilgisayar sadece kişisel kullanım için değil. Okula götürülüp akıllı tahtalarda kullanılan flaşlar iş yeri bilgisayarında kullanılan flaşlar vs. bu cihaza takılıp kullanılıyor. Hatta geçenlerde cihaza bağlamış olduğum belleklerden birinde başka bir cihaza takıldığında antivirüs programı virüs tespit etmiş. Cihaza içerisinde binlerce fotoğraf olan bir hard disk de bağlandığı için kesinlikle virüs olmadığından emin olmak istiyorum. Ona göre tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi günler. Sizce Kaspersky Security Cloud Free kurmalı mıyım yoksa Defender kendi başına yeterli mi? Şimdi bazı arkadaşlar bilinçli kullanıyorsan gerek yok diyebilir fakat kullandığım bilgisayar sadece kişisel kullanım için değil. Okula götürülüp akıllı tahtalarda kullanılan flaşlar iş yeri bilgisayarında kullanılan flaşlar vs. bu cihaza takılıp kullanılıyor. Hatta geçenlerde cihaza bağlamış olduğum belleklerden birinde başka bir cihaza takıldığında antivirüs programı virüs tespit etmiş. Cihaza içerisinde binlerce fotoğraf olan bir hard disk de bağlandığı için kesinlikle virüs olmadığından emin olmak istiyorum. Ona göre tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yani bende Kaspersky kullanıyorum ilk 30 gün denedim bayağı memnunum şimdi lisans olarak kullanıyorum önerim.

Bu kadar önem veriyorson verilerine ve güvenliğine lisanslı ürün kullan. Karspesky, Bitdefender, Eset, Norton .... Kesene göre al, kullan. Ücretsiz yazılımlar her zaman sana temel koruma sağlayacaktır daha fazlasını değil.

Tam koruma istiyorsan ücretsiz servislerin isteklerini ne kadar karşılayacağından emin değilim. Ücretli olarak F-Secure, Norton, ESET ve Bitdefender'ı önerebilirim.

Bu kadar önem veriyorson verilerine ve güvenliğine lisanslı ürün kullan. Karspesky, Bitdefender, ESET, Norton... Kesene göre al, kullan. Ücretsiz yazılımlar her zaman sana temel koruma sağlayacaktır daha fazlasını değil.

Bu sürekli kullandığım bir cihaz değil. Çok az kullandığım bir bilgisayar için lisanslı ürün kullanmak istemiyorum. Biraz öğrenciyim de.

ESET'te bir ara referans ile üye olmada 6 ay ek premium dememe süresi veriyordu, elinizde birden fazla bilgisayar varsa ve bu olay hala geçerliyse bir süre öyle devam edebilirsiniz.

USB belleklerden bulaşan hiçbir zararlı herhangi bir AV tarafından tespit edilemeyecek kadar yeni olmadığı için, internet üzerinden de güvenilirliği belli olmayan programlar indirmiyorsanız Defender dışında bir AV'ye ihtiyacınız yok.

Siz yine de kurmak isterseniz tabii, Kaspersky ücretsiz ve ücretli ürünleri arasında koruma bakımından bir fark yok. Verilen ücret ek birkaç özelliği aktif ediyor sadece.

Geri
Yukarı