Windows Defender yeterli mi?

Hangisi

• Defender

Oy: 8 33,3%
  • Kaspersky

Oy: 16 66,7%

• Oy verenlerin toplamı
    24
Merhabalar Windows Defender yeterli midir ya da önerebileceğiniz başka antivirüs var mı?

Crack kullanmıyorsanız internette her siteye girmiyorsanız saçma sapan linkleri açmıyorsanız bilgisayara havadan virüs girmez. Kendi kullanımınıza bağlı yeterliliği tabii Kaspersky daha güvenli.

Ne yaptığını bilen adama yeterlidir bence. Ki, Windows Defender bile tek başına sistemi bazen yorarken, üçüncü parti yazılım kullanmayı gereksiz buluyorum her anlamda.

Örneğin, crack kullanılıyorsa en azından bildik sitelerden indirerek (evet korsanın yasal ve ahlaki olmadığını biliyorum ama yalan söylemeye gerek yok hepimiz kullanıyoruz) , yahut efendim ne bileyim Chrome'da indirme seçeneklerinde "her zaman nereye kaydedileceğini sor" seçeneğini aktif ederek herhangi bir sitenin otomatik indirme başlatmasının önüne geçerek sisteminizi koruyabilirsiniz.

En başta da dediğim gibi, ne yaptığını bilen kullanıcı için Defender gayet yeterlidir bence.

Paranla veya ücretsiz olarak Kaspersky paranlada Norton 360 alabilirsin hem internette hem pcindeki virüslerden koruyacaktır. Ama windows defenderde işe yarıyor. Mesela ben bi dosya indirmiştim açmaya kalkıştığımda pc niz sizi korudu gibi birşey çıkmıştı . Ama yinede antivirüs indirin dediklerimden birini.

Ne yaptığını bilen bir kullanıcının bile Defender dışında antivirüs kullanmasında yarar var. Sistemde kaliteli bir antivirüsün varlığına en çok bilinmeyen program yükleme, doküman alıp verme gibi zamanlarda ihtiyaç duyuluyor. Yoksa, alışılmadık bir durum yaşanmadıkça antivirüssüz de yaşayabilirsiniz elbet.

Yeni konular

Geri
Yukarı