Windows Defender yeterli mi?

whisper21

Picopat
Katılım
22 Eylül 2020
Mesajlar
84
Merhaba Windows 10 da Defender yerine Windows güvenliği var bende. PC'mde Kaspersky yüklü güvenlik açık. Fakat laptopumda Defender diye bir şey var. Güncelleme gerekli diyor. Bu programlar güvenlik için yeterli mi? Güncelleme yeter mi?
 

Yilmaz04

Picopat
Katılım
1 Ocak 2021
Mesajlar
724
Makaleler
1
Çözümler
7
Yer
Maltepe, İstanbul
Öyle oyunları ücretsiz indirmeye çalışan ve crack yapmaya çalışan biri iseniz ve bu konularda tecrubeli değilseniz başınıza kötü şeyler gelebilir, en iyisi KasperSky falan da kullanın. Ama crack'le işi olmayan, herşeyi legal yoldan yapan ve güvenli siteler dışında başka siteye girmeyen biri iseniz Windows Defender'ı da kapatabilirsiniz bir sorun olmaz.

Sizi hedef almış bir komşunuz hacker değil ise durup dururken virüs kapmaktan korkmayın.
Windows 7 için Defender yeter diyorsunuz. Peki Microsoft Security duruyor mu hala?
Windows 7 için ESU (Extended Security Updates) hizmeti halen daha hizmet vermekte. 2023 yılına kadar bu hizmet ile güvenlik güncelleştirmeleri alabilirsiniz. Ayrıca Windows 7'nin yanında gelen Microsoft Security Essantials programı da virüslerden korunmak için yeterlidir.
Hocam konuda Windows 10 için demişsiniz? 7'ye olan destek kesildiğinden dolayı oranın güvenliği pek yeterli olmayacaktır.
 

Berkay Ata

Yoctopat
Katılım
16 Nisan 2021
Mesajlar
28
Ama crack'le işi olmayan, herşeyi legal yoldan yapan ve güvenli siteler dışında başka siteye girmeyen biri iseniz Windows Defender'ı da kapatabilirsiniz bir sorun olmaz.
Sürprizbozan Sizi hedef almış bir komşunuz hacker değil ise durup dururken virüs kapmaktan korkmayın.

Şu dediğiniz şeyler benim de içimi çok rahatlattı. Konuya sadece uğramış biri olarak ben de teşekkür ederim.
 

Yeni konular

Yukarı