Windows Defender Yeterli mi?

İnternette bulunan sahte lisanslı profesyonel AV programları yerine gerçekten para vererek aldığınız bir AV programı...
Güncel fiyatları hakkında bir fikrim yok ama muhtemelen pahalıdır.

Ben şahsen Kaspersky kullanıyorum ve gayet memnunum. Bence AV programlarına para vermeye kesinlikle değer.
Peki bu programların RAM kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Peki bu programların RAM kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

RAM kullanımı kesinlikle bir sıkıntı. Eski bilgisayarımda da, yeni topladığım bilgisayarda da RAM konusunda hep yetersiz bir pc kullandım ve bunun sorunlarıyla kesinlikle karşılaştım. AV programları kimi insanlar için fazlalık olabilir ama Technopat sayfası gibi sayfalara bile kötü niyetli biri zararlı bir yazılım yükleyebilir...

Bu işler tercih meselesi. Siz diyorsanız ki ben RAM kullanımını dert etmiyorum, bir şekilde idare ederim; o zaman AV kullanmamanız saçma olur.
Tam tersi şekilde RAM benim için önemli diyorsanız sizin kararınız. Defender ile uzunca bir süre dikkat ederek kullanabilirsiniz ama bir yerde patlar muhtemelen.

Tabi ekonomik durumunuz ile de ilgili bu iş. AV programları muhtemelen pahalıdır ve o parayı veremeyecek iseniz dediğim gibi dikkatli kullanarak uzunca bir süre idare edebilirsiniz.

Bilinçli bir kullanıcının bilgisayarına zor virüs bulaşır ya da hiç bulaşmaz. Windows Defender bilinçli bir kullanıcı için yeterlidir ve bu kullanıcı için farklı bir programa gerek yoktur.

Windows Defender yetersiz olduğu gibi, arkaplan da gereksiz CPU sömürüyor. Buda performans düşüklüğüne sebep oluyor. Windows Defender'ı kapatıp, ESET kurup keyfine bak derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı