Windows Defender Yeterli mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle bir örnek vereyim.

Yapılan zararlı yazılımlar ilk hangi antivirüsten kaçmaya çalışabilir?

Bunun cevabı size sorunuzun da cevabını verecektir.

Hocam bazılarından kaçabiliyor, bazılarından kaçamıyor mesela ESET'in bulamadıklarını Kaspersky buluyor.
Aslında bu kullanıcının kontrolünde olan bir şey dikkat edince kolay kolay virüs bulaşmaz ancak telefonunda veya USB belleğinde virüs var ise bulaşır yoksa sitelere dikkat ediliyor.

Hocam bazılarından kaçabiliyor, bazılarından kaçamıyor mesela ESET'in bulamadıklarını Kaspersky buluyor.
Aslında bu kullanıcının kontrolünde olan bir şey dikkat edince kolay kolay virüs bulaşmaz ancak telefonunda veya USB belleğinde virüs var ise bulaşır yoksa sitelere dikkat ediliyor.
Zararlı yazılımlar sadece bir şeye tıklamayla, dosya indirmeyle bulaşmıyor maalesef. Ne yöntemler var neler neler.

Benim sorumun ucu açık. Bir malware yapımcısı ilk olarak hangi yazılımdan kaçırmaya çalışır yaptığı zararlıyı? Bunun cevabı ile konu sahibinin sorusu cevaplanıyor.

Kafamı karıştıran şey bu konuda herkesin farklı bir fikre sahip olması. Bir kısım kullanma diyor diğer kısım kullan diyor arada kalıyorum. Bilgisayari da aşırı aktif kullanmadığım için sadece resim video depolama ve YouTube film maç izleme gibi şeyler için kullanıyorum .
Antivirüs gerekli tabiki de benim gibi pek aktif olmayan bir kullanıcı için gerekli midir bunu aslında öğrenmek istiyorum .

Kafamı karıştıran şey bu konuda herkesin farklı bir fikre sahip olması. Bir kısım kullanma diyor diğer kısım kullan diyor arada kalıyorum. Bilgisayari da aşırı aktif kullanmadığım için sadece resim video depolama ve YouTube film maç izleme gibi şeyler için kullanıyorum .
Antivirüs gerekli tabiki de benim gibi pek aktif olmayan bir kullanıcı için gerekli midir bunu aslında öğrenmek istiyorum .
Hocam Defender tek başına yetmez. Benim önerim Kaspersky Security Cloud Free kullanmanız.

Dostum bilinçli, tecrübeli bir kullanıcıysan anti virüse ihtiyaç duymazsın. Benim girdiğim siteler belli, yaptığım iş belli. Yıllardır bilgisayar kullanıyorum, en son 2011'de falan anti virüs kullandım sistem değerlerim stabil ve ihtiyaçta duymuyorum.

Hocam Defender tek başına yetmez. Benim önerim Kaspersky Security Cloud Free kullanmanız.
Hocam Hepsiburada da falan kasperskynin ücretli olanları var 50-70 TL civarında. Bunlar mantıklı midir yoksa ücretsiz olanida etkili bir koruma sağlar mı

Hocam Hepsiburada da falan kasperskynin ücretli olanları var 50-70 TL civarında. Bunlar mantıklı midir yoksa ücretsiz olanida etkili bir koruma sağlar mı
Hocam ben ücretsiz olanını kullanıyorum, memnunum. Ücretliler daha fazla koruma sağlar. Eğer çok fazla bilmediğiniz sitelere girmiyorsanız ücretsiz olanı kullanın.

Dostum bilinçli, tecrübeli bir kullanıcıysan anti virüse ihtiyaç duymazsın. Benim girdiğim siteler belli, yaptığım iş belli. Yıllardır bilgisayar kullanıyorum, en son 2011'de falan anti virüs kullandım sistem değerlerim stabil ve ihtiyaçta duymuyorum.
Ben üst düzey bir bilgisayar kullanıcısı değilim ama 2-3 Avast kullandığım dönemde virüs bulaştırmamaya özen gösterdim. Geçenlerde malware ile bir tarama yaptırdım sadece 7-8 tane dosya buldu , bunların 2-3 u mediaget , diğerleri de eskiden crackledigim bir programdandi. Böyle olunca avasti kaldırdım. Belki de 2-3 sene boyunca beni koruyan Avast değildi . Ama kaldırınca insan düşünmüyor değil yeni bir antivirüs yüklemelimiyim diye .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı