Windows Defender Zula'da trojan buldu

Hiko335

Decapat
Daha fazla  
Zula'yı kendi sitesinden indirip kurdum ve masaüstü simgesine tıkladığımda Windows Defender trojan buldu diye uyarı çıktı ve oyunu açmadı. Sonra ben Zula'yı kaldırıp Kaspersky indirip tam tarama yaptım ama trojan bulunamadı. Sizce neden olmuş olabilir?

Zula'yı kendi sitesinden indirip kurdum ve masaüstü simgesine tıkladığımda Windows Defender trojan buldu diye uyarı çıktı ve oyunu açmadı. Sonra ben Zula'yı kaldırıp Kaspersky indirip tam tarama yaptım ama trojan bulunamadı. Sizce neden olmuş olabilir?

Belliydi böyle olacağı.

Windows Defender hatalı olabilir,Kaspersky'a güvenebilirsiniz.
(Bu arada moderatörler özelden konu açabilirmi? Acil bir şey söylemem gerekiyor. Konu açamıyorum.Moderatörlere nasıl ulaşırım bilmiyorum.)

Malwarebytes'ten taratın, Google driver gibi yerlerden indirdiyseniz olabilir öyle şeyler.

Windows Defender hatalı olabilir, Kaspersky'a güvenebilirsiniz.
(Bu arada moderatörler özelden konu açabilir mi? Acil bir şey söylemem gerekiyor. Konu açamıyorum. Moderatörlere nasıl ulaşırım bilmiyorum.)

Kendi sitesinden indirdim.
Hatalı olabilir inşallah bir şey olmamıştır.

Windows bile oyunu oynamanızı istemiyor hocam, bence boş verin.

Arkadaşın bilgisayarı kötü yoksa CS:GO oynardım.

Malwarebytes indirip taratın eğer bir şey çıkmazsa Windows fantezi yapıyordur, veya arkadaşınız virüslü program indirmiş sizden önce onun uyarısınıda veriyor olabilir.

Windows Defender hatalı olabilir,Kaspersky'a güvenebilirsiniz.
(Bu arada moderatörler özelden konu açabilirmi? Acil bir şey söylemem gerekiyor. Konu açamıyorum.Moderatörlere nasıl ulaşırım bilmiyorum.)

Açıkçası Windows için en güvenilir Anti-virüs programı için hatalı demek biraz yanlış.

Anti-virüsler sezgisel yani heuristic analiz ile programların erişim izinlerine, güvenli olmayan yazılım metotları ile örneğin C'de puts yerine printf kullanmak gibi veya sonsuz döngüler kurup belleği şişirebilecek şeyleri gördüklerinde aa burada bir şey var ve bu yazılım işletim sisteminin işleyişini aksatabilir deyip trojan, istenmeyen yazılım gibi sınıflandırıp false positive veriyor olabilir.

Bu dediğim olay sadece Windows defender için değil tüm heuristic algoritmaları kullanan deep learning ile çalışan anti virüs yazılımları için geçerlidir.

Lütfen bu tip ifadeleri kullanırken biraz dikkat edelim ve ayrıca Windows için artık başka bir Anti Virüs yazılımı kurmaya gerek yok Windows 10 kullanıyorsanız.

Sisteminiz için farklı bir Anti virüs kurmanız mavi ekran, sistem kararsızlıkları, false/positive sonucu işletim sisteminin dosyalarına zarar verme veya silme durumuna kadar gidebilir.

Yok canım sende saçmalama demeyin Eset NOD 32 zamanında Windows XP'nin dosyalarını silmişti bir çok kullanıcı mavi ekran yedi.

Aynı şeyi bitdefenderda yaptı. Microsoftun Yazılım Mühendisleri ve Bilgisayar Bilimcileri bu konu için özel olarak çalışmakta yani pirince giderken evde ki bulgurdan olmamak lazım.

Hocam ciddi söylüyorum eğer Zula'ya yatıracak paranız varsa oynayın ama kafa dağıtayım diye girecekseniz maksimum ömrü 2 gün olan oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı