Windows defenderi bir daha açılmayacak şekilde kapatmak

Güzel bir konuya değinmişsin, yasal olmayan lisanslı antivirüs programları kendilerini korumuyorlar zaten, güncelleme bile alamıyorlar, alsalar bile sahte güncellemeler oluyor. Fakat Eset'i daha savunmanız açıkçası bana biraz eskide kalmışlık gibi geldi. En son Eset XP döneminde çok çok adı duyulan bir antivirüs haline gelmişti fakat korsan sürümleri sayesinde yeterince bence çöküşe geçtiler. Ek olarak piyasada her ay yapılan düzenli koruma ve performans testleri bulunuyor. Bunlardan en yüksek puanı alanlar arasında Kaspersky, Bitdefender bulunuyor. Bu iki koruma programında da oyun modu bulunuyor ve oyun sırasında hiçbir şekilde tarama işlevi gibi şeylerde bulunup da FPS düşüşü, kasmalara sebep olmuyor. Açıkçası orta seviyeli bir bilgisayarınız varsa bu iki programı da test etmenizi öneririm. Zamanında Eset orijinal kendisinde virüs bulan bir programdı.

Erkan Çevik, Kaspersky zaten kulvarının en iyisi bir antivir. Zaten ben de bu şundan şu da bundan daha iyidir demedim. Asıl dikkat çektiğim nokta crackli antivir kullanan kullanıcıların aslında güvende olmadıkları. Fakat bunu pc kullananların çoğu gözardı ediyor.

Erkan Çevik, Kaspersky zaten kulvarının en iyisi bir antivir. Zaten ben de bu şundan şu da bundan daha iyidir demedim. Asıl dikkat çektiğim nokta crackli antivir kullanan kullanıcıların aslında güvende olmadıkları. Fakat bunu pc kullananların çoğu gözardı ediyor.
Hicbirimiz crackli kullanimi tavsiye etmiyoruz zaten. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı