Windows defenderi bir daha açılmayacak şekilde kapatmak

sami aydogdu

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum, Windows Defender oyunun ortasında tarama başlatıyor. Bu da FPS'yi düşürüyor ve ani kasılmalar oluyor oyunda. Windows defenderi kapatıyorum fakat her seferinde geri açılıyor. Bunu bir daha açılmayacak şekilde kapatmamın bir yolu var mı? Yoksa da Windows Defender'in game mode gibi bir özelliği var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dışlama ekle deyip bütün yerel diskleri işaretlerseniz çalışsa bile bir daha tarama yapmayacaktır. Ayrıca farklı bir virüs programı kurarsanız, kurduğunuz program kendini Defender'in yerine alacaktır.

Arama butonu > Yerel Hizmetleri Görüntüle > En aşağıdaki Windows Güvenlik Duvarına Sağ Tık > Özellikler > Başlangıç Türü : Devredışı ve Aşağıdaki Hizmeti Durdur seçeneklerine tıklarsan sorunn çözülür.

Bir adet .reg dosyası oluşturun ve aşağıdaki kodları içerisine yazın.
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Windows Defender"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\Run]
"Windows Defender"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"WindowsDefender"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000001

Eset Nod32 orjinal antivirüs kurarsanız, hem defenderin hem de güvenlik duvarının yerine geçecektir. Yani defender ve güvenlik duvarı pasif olacaktır. Oyuna girerken antivirüs programını belirli bir süre kapatabilirsiniz de.

Syper, neye dayanarak, hangi verileri gözönüne alarak bunu yazdın? Eset de gayet stabil güzel çalışan ve pc'yi kastırmayan bir antivirüstür. Korsan crackli antivirüs kullanıcıları ise zaten hangisini kurarlarsa kursunlar tehdit altındadırlar. Orjinal kullanılan bir antivirüs programı markası ne olursa olsun sisteme çok olumsuz yük bindirmez.

@seyfodayi
  1. Nod 32 tee dedemden kalma Antivirus.
  2. Yapilan tarafsiz testlerde ne halt oldugu ortada zaten.
  3. Tecrube. Bendeki parcalari arkadasima taktik. Oda Smart Securty lisansim var diye o bitmeden yeni AV kurmayacagini söyledi, bende peki dedim. Kaspersky'in en agresif modu bile Eset'in en hafif modu kadar sisteme yuk bindirmiyor, aradaki FPS farklarini cok rahat bicimde sayabiliyorum.
  4. Hicbir halta yaramayan guvenlik duvarini daha hesaba katmadim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı