Windows Defender'ın bulduğunu Kaspersky bulamıyor

mustafa6163

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows ile taradığımda Trojan :Win32/Skeeyah.A!MTB ve tehditi bulundu diyor. Bir de hactool Game hack adlı bir tehdit buluyor.

Kaspersky ile tam tarama yaptığımda tehdit yok diyor fakat One Cloud skipped ibaresi ile beraber. Geçilen dosyayı bulamıyorum bir türlü.
Malwarebytes ile taradığımda da tehdit bulunmuyor hiç. Windows Defender gene aynı 2 tehdidi buluyor.
Windows'tan tehdidi de kaldıramıyorum bir türlü.
Sizce ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle diyeyim, muhtemelen Karpersky çok daha gelişmiş bir koruma sağladığı için ufak tefek şeyleri ayırt edebilecek yeteneğe sahip. Defender benim gördüğüm kadarıyla çoğu zaman aslında tehdit olmayacak şeyleri bile öyle sayıyor. Ama senin bahsettiğin Trojandan haberim yok açıkçası.

Formatı ne için atacaksın? Dosya zararlı veya değil tespit edip durdurmuş zaten.

Hocam bilgisayara bulaşmasından korkuyorum açıkçası. Anti virüs programları da virüsü tespit edemiyor. Windows Defender tespit ettikten sonra da silemiyor virüsü halan?
Siz ne tavsiyede bulunursunuz hocam?
Hocam bilgisayara bulaşmasından korkuyorum açıkçası. Anti virüs programları da virüsü tespit edemiyor. Windows Defender tespit ettikten sonra da silemiyor virüsü halan?
Siz ne tavsiyede bulunursunuz hocam?
@acv

Hocam format mı atsam acaba ? Bilemedim

Hiç gerek yok.
Hocam dosyayı bulamıyorum fakat bilgisayardan (konumu)

Dosya konumunu inceleyebilirsiniz. Defender sonuçlarından tespit edilen tehdidi kaldırmasını seçebilirsiniz.
Hocam bilgisayara bulaşmasından korkuyorum açıkçası. Anti virüs programları da virüsü tespit edemiyor.

Büyük ihtimalle Defender'ın false-positive'i, abartmaya gerek yok.

Defender bir antivirüs zaten. Yapabiliyorsanız üzerine tıklayıp eylemleri uygula deyin. Hala daha arayüzde çıkmaya devam ediyorsa bug'tır, takılmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı