"Windows diski biçimlendiremiyor" hatası

263837

Decapat
Merhabalar. USB belleğimi bilgisayarıma bağladığımda hata veriyor, biçimlendirmeden kullanamıyorum. Biçimlendirme işlemini başlattığım zaman da "Windows diski biçimlendiremiyor" diye hata veriyor. CMD'den seçip "clean" komutuyla biçimlendirmek istediğimde de biçimlendirme işleminin ortasında USB bellek (fiziksel olarak takılı olduğu halde) sistemden çıkıyor, "var olmayan bir aygıt belirtildi" diye bir hata mesajı geliyor. Porttan çıkartıp taktığım zaman tekrar görüyor fakat yine biçimlendirme uyarısı veriyor. Konuyla bir bağlantısı var mı bilmiyorum ama, bu USB bellek bilgisayara bağlıyken bilgisayarımı açmak istediğimde açılmıyor, siyah ekran veriyor ve sadece ekranda çizgi çıkıyor. USB belleği porttan çıkartır çıkartmaz bilgisayar açılıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor ve nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    3,3 KB · Görüntüleme: 200
  • 2.PNG
    2.PNG
    7 KB · Görüntüleme: 159
  • 3.PNG
    3.PNG
    4,2 KB · Görüntüleme: 155
  • 4.PNG
    4.PNG
    3,4 KB · Görüntüleme: 155
  • 5.PNG
    5.PNG
    5,3 KB · Görüntüleme: 171
Diskpart üzerinden diski seçin ve "format" yazın ardından "clean" ve "convert MBR" yapın ve büyük ihtimal çözülür, çözülmez ise başka yöntemler araştırabilirsiniz.
"convert MBR" işleminden sonra diskmgmt.msc üzerinden diski biçimlendirin yoksa RAW halinde kalacaktır.
Ve size önerim FAT32 yerine NTFS kullanın.

Rufus'tan FreeDOS olarak yazmayı deneyin.

İşlem tamamlanmadan hata alıyorum.

Diskpart üzerinden diski seçin ve "format" yazın ardından "clean" ve "convert MBR" yapın ve büyük ihtimal çözülür, çözülmez ise başka yöntemler araştırabilirsiniz.
"convert MBR" işleminden sonra diskmgmt.msc üzerinden diski biçimlendirin yoksa RAW halinde kalacaktır.
Ve size önerim FAT32 yerine NTFS kullanın.

Format komutunda hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• 6.PNG
    6.PNG
    3,6 KB · Görüntüleme: 174
  • 7.PNG
    7.PNG
    4 KB · Görüntüleme: 199

Yeni konular

Geri
Yukarı