Çözüldü "Windows NT bu sürücüyü biçimlendiremiyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Marked One

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Pripyat
Screenshot_3.png

Arkadaşlar 1 TB HDD'mi biçimlendirirken böyle bir sorunla karşılaştım. İnternette yazan çoğu şeyi denedim ama işe yaramadı. HDD'yi laptoptan sökmüştüm ve içindeki Windows dosyalarıyla birlikte depolama için kullanıyordum. Windows dosyalarını silmek için biçimlendirdiğimde bu hatayı alıyorum. Bu sorunun diski ikiye bölmemle bir alakası var mı?

Çözüm
Öyle biçimlendiremezsiniz. Paragon Partition Manager Community Edition veya MiniTool Partition Wizard Free ile diskteki bütün bölümleri silin. Ayrılmamış alanda yeni birim oluşturun.
Teşekkürler deneyeceğim. Bunun için böldüğüm alanlarında silinmesi gerekiyor değil mi?
Diskin durumuna göre değişir. Normalde bir birimi sadece sağ tarafa doğru genişletebilirsiniz. Bu yüzden diskin tamamını kullanmak istiyorsanız malesef tamamını silmek zorundasınız. Bu arada diskte paging file ayarlamadığınızdan emin olun.

Diskin durumuna göre değişir. Normalde bir birimi sadece sağ tarafa doğru genişletebilirsiniz. Bu yüzden diskin tamamını kullanmak istiyorsanız malesef tamamını silmek zorundasınız. Bu arada diskte paging file ayarlamadığınızdan emin olun.
Çözdüm hocam teşekkürler. Siz program önermesiniz ben hala elimle biçimlendirmeye çalışırdım.

Hocam sanırım yanlışlıkla D diskini komple sildim. Nasıl geri getirebilirim?
1684601604233.png
Böyle gözüküyor..

Geri
Yukarı