Windows donuyor

TALHA CEYLAN

Decapat
Herkese merhabalar, yaklaşık 1 haftadir bilgisayarımı kullanmıyorum çünkü 1 hafta önce yaptığım bir güncellemede olanlar oldu. Guncellestir ve kapat seçeneğine tıklayıp bilgisayarı bırakmıştım. Geldigimde bilgisayar açıktı, ısınmıştı ve ekran yoktu. Asla da gelmedi. Kapat aç yaptım açma tuşuna basılı tutarak birkaç kere ve onarım ekranı geldi fakat hiçbir şey değiştiremedim. Flash diske Windows'un sitesinden indirdiğim format dosyasını tooler aracılığıyla kurdum ve bilgisayarıma format attım yaklaşık 50 dakika kullandıktan sonra ekran dondu (Her şey anında dondu.), bekledim bir süre fakat düzelmedi. Tekrar format attım bu sefer sürücüleri guncellerken dondugunu hissettim. Resimdeki sürücüleri yükleyene kadar hiçbir sorun yoktu. Bu sürücüleri yüklerken sorun oluştu. Güvenli modda baslattigimda bu sürücüleri göremedim, silmek için girmiştim. Tekrar format attım bu sefer Windows'un kendi güncelleme yerinden değil Driver Booster aracılığıyla sürücüleri güncellemeye çalıştım. Yine dondu tekrar format attım yine Driver Booster'dan denedim ama bu sefer teker teker yaptım, pil sürücüsünü guncelledikten sonra gitti ama bir süre sonra gitti başka sürücü guncellemedim o sırada. Ve arkadaşlar her dondugunda tekrar format atıyorum geri dönüş noktası oluşturma var mı varsa nasıl?

Screenshot_2021-05-18-11-21-52-923_com.miui.gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Booster ile güncelleme yapmayınız. Elle yükleme yapınız zaten Windows 10 ekran kartı ve ses sürücüleri ve gamepad gibi şeyleri yükleyemiyor onları siz tanımlatıp yüklerseniz sıkıntınız bir nebze azalı PCI bellek denetleyicileri de donanım kimliğini atarak dosyalarını yükleyip kurabilirsiniz (HP model laptoplarda destek/Sürücü indirme kısmında donanımda var mesela)

Format yerine Windows'u tekrar yüklemeyi deneyin flash bellekle falan. Sistem özelliklerinizi yazarsanız size driver linki atabilirim.

Geri
Yukarı