Windows dosya indirme izni nasıl verilir?

Genston

Zeptopat
Daha fazla  
Steam'ı D diskine indirmek istiyorum ama bu sorunla karşılaşıyorum ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Peki, bu sonuca göre aklıma geleni yazmadan önce...
D: diskine herhangi bir dosya kopyalamayı dener misiniz? Ne olacak bakalım.
Ya da Windows Gezgini sağ tarafta D: açıkken, o alan farenin sağ tuşu ile tıklayıp, "yeni"yi seçip "metin belgesi" deyince, yeni bir .txt oluşturcak mı, yoksa hata mı verecek?

Peki, bu sonuca göre aklıma geleni yazmadan önce...
D: diskine herhangi bir dosya kopyalamayı dener misiniz? Ne olacak bakalım.
Ya da Windows Gezgini sağ tarafta D: açıkken, o alan farenin sağ tuşu ile tıklayıp, "yeni"yi seçip "metin belgesi" deyince, yeni bir .txt oluşturcak mı, yoksa hata mı verecek?
oluşturdum herhangi birşey olmadı ama silmeden önce yönetici izni sordu hani güvenlik simgesi oluyoya yazının yanında o vardı D diskinde WindowsApp dosyasına giremedim mesela güvenlik izni falan yokmuş

Hah şimdi oldu. Demek ki o D: diskinin çoğunluğunda, okuma ve yazma izni var ama silme ve tam denetim izni yok. Pekala şöyle yapacağız. Ne yazık ki ben İngilizce kullanıyorum.
Klavyedeki Windows tuşu ile birlikte R tuşuna basacağız.
Çıkan penceredeki alana cmd yazacağız.
1647467086909.png

Klavyeden Ctrl ve Shift tuşlarına basarken, penceredeki OK/Tamam butonuna basacağız.
Ekrana çıkan penceredeki soruya Yes/Evet diyeceğiz. Komut istemcisi, yönetici haklarıyla açıldı.
1647467051813.png

Şimdi buraya önce;
Kod:
whoami
yazacağız ve klavyeden Enter tuşuna basacağız. Açık olan hesabın adını öğrenmek için. \ karakterinden sonra yazan şey, kullanıcı adıdır. Benimki administrator imiş. Kullanıcı adınızı not edin. Daha aşağılarda KULLANICIADI yazan yere eksiksiz fazlasız onu yazacaksınız.
1647468146970.png

Ardından,
Kod:
takeown /f "D:\*.*" /r /d Y
yazacağız. Ve klavyeden Enter tuşuna basacağız.
1647467227250.png

İşlem bittikten sonra yeni komut yazacağız.
Kod:
icacls "D:\*.*" /grant:r KULLANICIADI:F
1647468217058.png

Aman boşluk ve bitişikliğe dikkat. Klavyeden Enter tuşuna basacağız.
Her şey yolunda gittiyse, artık D: diskinizin hakimisiniz. Yazma, silme, herşeyi (bazı şeyler hariç) yaparsınız.
Hata verirse, hatayı buraya ekran görüntüsü koyun. En iyi ihtimalle yazım yanlışı yapmışızdır. En kötü, Windows'un karışık bir yetki/permission mekanizması var. Bakarız...

Dosya Ekleri

• 1647467580501.png
    1647467580501.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 17
Hah şimdi oldu. Demek ki o D: diskinin çoğunluğunda, okuma ve yazma izni var ama silme ve tam denetim izni yok. Pekala şöyle yapacağız. Ne yazık ki ben İngilizce kullanıyorum.
Eki Görüntüle 1334269
Klavyeden Ctrl ve Shift tuşlarına basarken, penceredeki OK/Tamam butonuna basacağız.
Ekrana çıkan penceredeki soruya Yes/Evet diyeceğiz. Komut istemcisi, yönetici haklarıyla açıldı.
Eki Görüntüle 1334268
Şimdi buraya önce;
Kod:
whoami
yazacağız ve klavyeden Enter tuşuna basacağız. Açık olan hesabın adını öğrenmek için. \ karakterinden sonra yazan şey, kullanıcı adıdır. Benimki administrator imiş. Kullanıcı adınızı not edin. Daha aşağılarda KULLANICIADI yazan yere eksiksiz fazlasız onu yazacaksınız.
Eki Görüntüle 1334275
Ardından,
Kod:
Eki Görüntüle 1334270
Kod:
Eki Görüntüle 1334276
Her şey yolunda gittiyse, artık D: diskinizin hakimisiniz. Yazma, silme, herşeyi (bazı şeyler hariç) yaparsınız.
Hata verirse, hatayı buraya ekran görüntüsü koyun. En iyi ihtimalle yazım yanlışı yapmışızdır. En kötü, Windows'un karışık bir yetki/permission mekanizması var. Bakarız...
Başta olmadı sonra D'ye yeni klasör oluşturdum Steam diye onun içine kurdum ama yine olmadı
hata ise bu SSli şekilde
Eki Görüntüle 1334269
Eki Görüntüle 1334268
Şimdi buraya önce;
Kod:
whoami
Eki Görüntüle 1334275
Ardından,
Kod:
Eki Görüntüle 1334270
Kod:
Eki Görüntüle 1334276
hey yaşıyonmu knkbakabilicen mi

Dosya Ekleri

• hata95.png
    hata95.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı