Windows düzgün kapatılmadı/çalıştırılamadı hatası

Ret777

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartıyla ilgili bir şey denemek istedim NVIDIA ekran kartinda görüntü özelleştir kısmından arttırmayı deneyecektim yanlışlıkla aşırı büyük bir sayı yazıp enter bastım.
PC fişi çekmek zorunda kaldım ekran 1 2 defa git gel yaptıktan sonra bir mavi ekran geldi Windows düzgün kapatılmadı/çalıştırılamadı gibi bir şey yazıyordu. Yeniden başlat seçeneğine tıkladım o andan beri tekrar açamaz oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli moda girmeyi denediniz mi?

Ekran şu an hiç açılmıyor yalnızca ara sıra beyaz veya açık gri şekilde kısa süreliğine açılıp kapanıyor.

Yani hiçbir şelilde BIOS a vs. demi girilmiyor?

• Ekran kartını ve sabit diskleri çıkartın.
  • Hiçbir sabit disk takılı değilken bilgisayarı çalıştırıp BIOS'a girin ve varsayılan ayarlara sıfırlayın. BIOS a giriş sorunsuz olacaktır.
  • Sabit diski takın ve bilgisayarı çalıştırıp Windows'a girin. (Ekran kartını takmayın)
  • Ekran kartının softwaresi çalışıyor ise varsayılan ayarlara yükleyin. Çalışmıyor ise driveri ve softwareyi kaldırın.
  • Bilgisayarı kapatıp ekran kartını takın ve bilgisayarı açıp driveri tekrar yükleyin. ( Windows Update ile de yüklenebilir.)

EK: Sadece ekran kartının çıkartılması ve sonrasında driver kaldırılması yetebilir ama her ihtimal gözönüne alınarak yukarıdaki adımlar yazıldı.

Son düzenleme:
  • Ekran kartını ve sabit diskleri çıkartın.
  • Hiçbir sabit disk takılı değilken bilgisayarı çalıştırıp BIOS'a girin ve varsayılan ayarlara sıfırlayın. BIOS a giriş sorunsuz olacaktır.
  • Sabit diski takın ve bilgisayarı çalıştırıp Windows'a girin. (Ekran kartını takmayın)
  • Ekran kartının softwaresi çalışıyor ise varsayılan ayarlara yükleyin. Çalışmıyor ise driveri ve softwareyi kaldırın.
  • Bilgisayarı kapatıp ekran kartını takın ve bilgisayarı açıp driveri tekrar yükleyin. ( Windows Update ile de yüklenebilir.)

EK: Sadece ekran kartının çıkartılması ve sonrasında driver kaldırılması yetebilir ama her ihtimal gözönüne alınarak yukarıdaki adımlar yazıldı.
Buraya girebildim yazılanları yapmadan devamında ne yapmam gerekiyor

Dosya Ekleri

• 17124212603487478439949407228742.jpg
    17124212603487478439949407228742.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 3

Geri
Yukarı