Çözüldü Windows ekranı geçince görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gwynbleidd11

Kilopat
Daha fazla  
Sistemi açıyorum. Sorunsuz bir şekilde açılıyor. Windows açılış ekranına kadar bir sorun yok. Ondan sonra görüntü gidiyor. Monitöre gelen sinyal kesiliyor sanırım. Ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor gibi. Sonra restart tuşuna basıyorum. Bilgisayar ve Windows sorunsuz bir şekilde açılıyor. Her seferinde aynı rutini yapmak zorunda kalıyorum. Format attım, sorun düzeldi. Bir süre sonra tekrar aynı sorun başladı. Ne yapmam gerekir?

Çözüm
Çok güç tüketen bir ekran kartı kullanmıyorsan yeterli olacağını düşünüyorum. CPU voltajın kritik değil 0.55v'a kadar çalışabilir işlemcin fakat 0.74'ün az olduğunu düşünüyorum. Kademeli olarak 1v a kadar yükseltirmisin? Tek seferde yapma bunu kademeli olarak yapmalısın.
BIOS'da 0.904 gözüküyor. Nasıl değiştireceğimi bulamadım. Bu değer cok düşük değil sanırım. Diğer yöntemleri deneyeceğim.
Hocam son durum için yazıyorum. Format attım. Ekran kartı driver'ını yükleyince sorun tekrarlamaya başladı. Kaldırdım, şu an düzeldi gibi. Eski bir driver yüklüyorum.
Bu soruna neden olan işleminizi keşfetmeniz gerekir. Abuk subuk programları bilgisayarınıza yüklemeyin, bir şey sistem dosyalarınızı bozuyor olmalı.

Kötü ihtimal HDD'nizin bir gözü toprağa bakıyor artık. HDD Tune programı ile S.M.A.R.T sağlık durumuna bakın ve Bad Sector taraması yapın. Sorunun HDD ile ilgili olup olmadığını anlamış olursunuz.

Bu soruna neden olan işleminizi keşfetmeniz gerekir. Abuk subuk programları bilgisayarınıza yüklemeyin, bir şey sistem dosyalarınızı bozuyor olmalı.

Kötü ihtimal HDD'nizin bir gözü toprağa bakıyor artık. HDD Tune programı ile S.M.A.R.T sağlık durumuna bakın ve Bad Sector taraması yapın. Sorunun HDD ile ilgili olup olmadığını anlamış olursunuz.
Bugün yaptım. Bir sorun yok gibi gözüküyor.
Driver ile ilgili bir sorun var sanırım, güncel sürücüleri mi kullanıyorsun?
Az önce gerekli gereksiz tüm sürücüleri güncelledim.

Hızlı tarama değil, gelişmiş tarama yaptınız mı ? Smart'da herhangi bir uyarı var mı? HDD'den eminseniz sata kablolarını kontrol edin. Mümkünse değiştirin.

Formattan bir süre sonra tekrar oluştu dediniz, Ne kadar süre sonra tekrar oluştu ve ne oldu da tekrar peydah oldu? Bir program yüklemesi, sistem güncellemesi vb. değişik ya da elektrik kesintisi vb. olay oldu mu? bunları gözden geçirmeniz gerekiyor.

Hızlı başlatmayı kapatarak sorununuzu geçici çözebilirsiniz. Biraz daha yavaş açılmasının benim için sakıncası yok derseniz, bu şekilde kullanabilirsiniz.

Denetim masası>Güç Seçenekleri> kapak kapatılınca yapılacakları seç>Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir> Hızlı başlatmayı aç'ın yanındaki tiki kaldırın. Sorunun düzelmesi gerekli.
Ama biraz daha yavaş açılır. Windowsu önbellekte tutmadan, her seferinde diskten okuyarak baştan açacak.

Yabancı bir forumda sizinki gibi bir sorun ve çözüm buldum şu şekilde;

Windows boot ederken yani yüklenirken F8 e bas ve düşük çözünürlüklü videoyu aktive et böyle açılır. Sonrasında msconfig.exe yi çalıştırıp Önyükleme sekmesinden temel video seçeneğini işaretle.

Hızlı tarama değil, gelişmiş tarama yaptınız mı ? Smart'da herhangi bir uyarı var mı? HDD'den eminseniz sata kablolarını kontrol edin. Mümkünse değiştirin.

Formattan bir süre sonra tekrar oluştu dediniz, Ne kadar süre sonra tekrar oluştu ve ne oldu da tekrar peydah oldu? Bir program yüklemesi, sistem güncellemesi vb. değişik ya da elektrik kesintisi vb. olay oldu mu? bunları gözden geçirmeniz gerekiyor.
Gerekli, her zaman kullandığım programları yüklemiştim. Chrome, Steam, Visual Studio, Adobe Connect, Epic Games...
İlk yüklediğim programlar bunlardı. Tekrar format atıp, hiçbir program yüklemeden 3-4 gün bekleyeceğim. Yine aynı sorun oluşursa mecburen dediğiniz gibi kablolara bakıcam.

Windows boot ederken yani yüklenirken F8 e bas ve düşük çözünürlüklü videoyu aktive et böyle açılır. Sonrasında msconfig.exe yi çalıştırıp Önyükleme sekmesinden temel video seçeneğini işaretle.

Deneyeceğim şimdi. Ama bu sorun hiç açılmıyorsa geçerli sanırım. Ben bu durumda restart attığımda bilgisayar sorunsuz açılıyor.

Gerekli, her zaman kullandığım programları yüklemiştim. Chrome, Steam, Visual Studio, Adobe Connect, Epic Games...
İlk yüklediğim programlar bunlardı. Tekrar format atıp, hiçbir program yüklemeden 3-4 gün bekleyeceğim. Yine aynı sorun oluşursa mecburen dediğiniz gibi kablolara bakıcam.

Format diski oluştururken kullandığını disk ve imajı da gözden geçirin hocam. Nadiren de olsa sorun yapabiliyor.

F8'e basınca hiçbir şey gelmedi. Bende tuş kısayolu farklı sanırım.

Geri
Yukarı